Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

14. 09, 2014r

Na uroczystą sumę odpustową przybyły piesze pielgrzymki z parafii: Krosno-Polanka - Parafia M B Królowej Polski, Jasło - Parafia Chrystusa Króla, Jasło Fara, Glinik Polski - Parafia Świętego Józefa Robotnika, Szebnie- Parafia Świętego Marcina, Jasło -Parafia Dobrego Pasterza. Wszystkich uczestników uroczystości witał kustosz sanktuarium oraz pracujący tu księża wikariusze.

Tradycyjne piękne wieńce dożynkowe przywiozły delegacje: :Gliniczek, Gąsówka, Czeluśnixca, Szebnie, Trzcinica, Glinik Polski, Łubno Opace, KGW Łajsce, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Foluszu,Niewodna, Warzyce, Gorajowice, Osobnica, Tarnowiec, Brzezówka, Dobrucowa, Potakówka, Roztoki, Sądkowa, Umieszcz.

Głównym celebransem odpustowej sumy był ksiądz infułat Stanisław Mac, który także wygłosił bogate w treści kazanie okolicznościowe. Swą obecność zaznaczli też członkowie kapituły jasielskiej. Wokalną oprawę eucharystii przygotował chór parafialny z Szebni pod dyrekcją pana Jana Piątkiewicza. Po zakończeniu uczty duchowej na uczestników czekał przygotowany poczęstunek i napoje. W tym miejscu składamy serdecze podziękowania firmom, które przyczyniły się do tego, aby wspólne świętowanie przy tarnowieckim sanktuarium było uświetnione staropolską gościnnością. Przyczyniły się do tego masarni z Dobrucowej i z Wrocanki, piekarnie z Wrocaki i z Miejsca Piastowego Gopodarstwa Rolne Państwa Michno i Państwa Łuszcz. Wiele indywidualnych darów w postaci wypieków i owoców. Serdeczne Bóg zapłać .

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, o