1 TRANSMISJA  z SANKTUARIUM

Dołącz do nas na fb

Sanktuarium w YOU TUBE

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

Sakrament Chrztu Świętego

udzielany jest w każdą

pierwszą niedzielę miesiąca.

MamaNieJestSama.pl

Portal internetowy dla mam,

które znalazły się w trudnej

sytuacji  życiowej  i  osób,

które  chcą  im  pomóc

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Pochwalony Jezus Chrystus.
Drodzy Pasterze i Parafianie Sanktuarium Matki Pani Tarnowieckiej .
Przesyłam serdeczne pozdrowienia z Pawlodaru do jakiego z waszymi modlitwami dotarłem bez przeszkod, w Aastaniew na lotnisku spotkal mnie ks. Lucjan Pocalun i wręczyl mi bilety na kolejny samolot do Pawlodaru to tylko 1godzina lotu ..Tuaj mnie spotkał ks Wojciech Matuszewski, który służył w Ukrainie i w Rosji i w podobny sposób jak ja zakończył swój pobyt -  On ma tylko zakaz do 2017 roku..
Tak że służymy tutaj w tych parafiach. Ja mam obecnie 4 miejsca do obsługi - to Krasnoarmiejka (kaplica bywa tam do 7 osob w niedziele to odległościowo 25 km, Aksu 60 km i tam najwięcej bylo 8 osob w te dni jakie sprawowałem liturgie, Kaczyry 120 km  Msze są w domu, jest do 17 osób w każdą niedziele i Ekibastus 120 km - tam bywa do 10 osób w bardzo ładnej kaplicy ..Pozostałe Msze św to po wioskach w domach, gdzie zbiera się po 5-10 osób. Najdalej to dojazd 220 km, za to po bardzo dobrych drogach, oczywiście w porównaniu z KAMCZATKA ..😁
Na wioskach jest życie wyjątkowo trudne, kondycja wiiosek to można powiedziec lata 70, ludzie ciągnący wodę za sobą w bakach i piece na węgiel, większość dróg w wioskach to zwirowki ..
Ludzie różnych narodowości  - od Polaków ,Niemców ,Białorusinoów, Ukrainców, Łotyszy, Litwinów, Rosjan ..