Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

Msza Święta na rozpoczęcie XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pokutnej za Grzechy Przeciwko Życiu

"Panie, przyjmij mój dar, jedną różę czerwoną, pragnę służyć najmniejszym i być dla nich obroną."..- wymowne słowa tej pieśni, towarzyszą co roku składaniu daru - czerwonej róży - u stóp ołtarza przez przybyłych pielgrzymów. Jest to symbol gotowości do podjęcia obrony życia dzieci poczętych.I tym razem czerwone róże były pierwszym znakiem obecności obrońców życia w Tarnowcu. O godzinie 9, procesja wejścia wprowadziła do prezbiterium księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego, który, zaproszony przez kustosza sanktuarium, przewodniczył Mszy świętej. W czasie Eucharystii, ks. biskup wygłosił także kazanie związane z przesłaniem pielgrzymkowego spotkania. Przywołane autorytety, postaci świętych, a nade wszystko V przykazanie "nie zabijaj", to jedyny wyznacznik dla człowieka wobec poczętego życia ludzkiego. Kolejnym punktem programu, była konferencja ks. Krystiana Winiarskiego. W swojej prelekcji, ks. Krystian między innymi ukazał nam walkę kolejnych cywilizacji o poszanowanie i ochronę życia człowieka, tak na podstawie Pisma Świętego jak i w oparciu o mędrców kultur pogańskich. Od najdawniejszych czasów, życie uznawane było za święte, a dar potomstwa - traktowano jako Boże błogosławieństwo i wielkie dobro. Zachowanie takiego przekonania w naszej cywilizacji, jest naszym zadaniem. Po konferencji, ks. dr Jan Kobak poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Modlitwa i rozważanie miały charakter pokutny, za grzech aborcji w naszym narodzie.Polecano też Miłosierdziu Bożemu kobiety obciążone dramatem aborcji, ojców dzieci nienarodzonych, także osoby dokonujące przerywania poczętego życia. Modliliśmy się też za duszę niedawno zmarłego śp. Antoniego Ziębę, który przez wiele lat był bardzo zaangażowanym obrońcą życia. Gościnność tarnowieckiej parafii i księdza kustosza, nie pozwoliłaby pielgrzymom odjechać bez posiłku, tak więc zadbano o Agapę dla wszystkich uczestników. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia zakończyła spotkanie pielgrzymkowe. W tym miejscu warto dodać, że we wrześniu minie 20 lat istnienia Kalwarii Nienarodzonych w Tarnowcu. Spośród trzech wybudowanych na świecie według projektu Dr Christiana Michela_Doublier-Villette. ocalał i spełnia swoją rolę tylko ten jeden pomnik, nasz, polski, tarnowiecki.

Droga Krzyżowa na Kalwarię Nienarodzonych

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I