Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

... Z Dożynek Diecezjalnych w Rzeszowie...

Brogi dożynkowe 15. 08. 2019 r

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W pięknej scenerii związanej z uroczystością Matki Bożej Zielnej, pośród kwiatów i wieńców dożynkowych, ks. kanonik Jerzy Uchman celebrował ostatni raz Mszę Świętą jako proboszcz naszej parafii. W głoszonym kazaniu okolicznościowym, Ksiądz Prałat Aleksander Radoń, w imieniu wszystkich parafian podziękował za wszelki trud, wszystkie starania jakie Ks. Jerzy włożył w pełnienie swojej posługi w Tarnowcu. Podziękowania złożyli także między innymi przedstawiciele Rady Parafialnej, Wójt Gminy Tarnowiec Jan Czubik , Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Pękala, Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci. Na zakończenie, otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo Księdza Proboszcza.

Pożegnanie Ks. Proboszcza Jerzego Uchmana z grupami parafialnymi

11.08. 2019 r. po Mszy świętej popołudniowej, przedstawiciele grup duszpasterskich złożyli serdeczne podziękowanie Księdzu Proboszczowi Jerzemu za ośmioletnią oddaną pracę w naszej parafii, gorliwość kapłańską i wszelki wysiłek tutaj włożony. Niech Najświętsza Maryja Panna ma Cię zawsze w swej opiece, Księże Kanoniku.

Tarnowieckie Nabożeństwo Zawierzenia

7. 08. 2019 r. Eucharystii przewodniczył Ks. Prałat Wacław Rybka z Szebni, kazanie wygłosił Ks. Wikariusz Tomasz z Warzyc. Ks. Piotr . wikariusz z Szebni poprowadził rozważania różańcowe w czasie procesji światła. Tego wieczoru w Tarnowcu popłynęły ku niebu modlitwy w intencji kapłanów, którzy po przepracowaniu wielu lat w jasielskim dekanacie, będą realizować swoje kapłańskie powołanie w innych miejscach. Oficjalne podziękowanie, dziekan jasielski, Ks. Zbigniew Irzyk, skierował do Ks. Kanonika Jezego Uchmana, w związku z jego przeniesieniem do parafii Nienadówka.

XIX Rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia

1. 08. 2019 r.

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły