Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Tarnowcu zawsze odbywa się

w trzecią niedzielę maja.

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

VI Marsz Wszystkich Świętych

Część 1

VI Marsz Wszystkich Świętych

Część 2

DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

PO RAZ PIERWSZY W NASZEJ PARAFII

Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest w Polsce od 2004 roku w dniu 15 października. Święto powstało z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych "Dlaczego". W tym roku ten dzień był też ważny w życiu naszej parafii.

Przed godz. 21.00 niemała grupa wiernych w świetle lampionów zebrała się wokół krzyża na Dużej Kalwarii. Wspólnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Później Ks. Kustosz odczytał z Ewangelii wg św. Łukasza tekst o spotkaniu Zbawiciela z dziećmi. W homilii przypomniał,  jak ważne jest, by przed Bogiem mieć serce i postawę dziecka.

Dzieci utracone w wyniku choroby, poronienia, wypadku najczęściej uczestniczą już      w tajemnicach chwalebnych, a ból  przeżywają najbliżsi. Ksiądz Proboszcz dodał, że w tym dniu szczególnie trzeba objąć myślą, modlitwą także te dzieci, które utraciły życie duchowe, łączność z Bogiem, odwróciły się od Niego  i trwają w buncie. Jeszcze ważniejszą treścią dnia stało się dziękczynienie za życie każdego z nas, za wspaniałomyślność rodziców, którzy przyjęli od Stwórcy przecudowny dar życia. Ks Paweł Knurek dał świadectwo, że był świadkiem powrotu do pełni życia osób, które popełniły grzech aborcji, ale przyszły z tym ciężarem do Miłosiernego Zbawiciela i wszystko Mu wyznały w sakramencie pokuty. Nadzieja jest dla każdego człowieka. Trzeba o nią walczyć, bo szatan chce dosięgnąć człowieka dwiema łapami: jedną trzyma go w grzechu śmiertelnym, drugą kłuje człowieka lękiem, by się z tego stanu nie podniósł i nie próbował czegoś zmienić. Ks. Proboszcz                z wielkim przekonaniem polecił modlić się do naszych Aniołów Stróżów, którzy są potężnymi orędownikami przed Bogiem.

Po chwili milczenia ks. Łukasz odmówił Litanię do Wszystkich Świętych. W czasie tej modlitwy, w myśl wskazówek Ks. Kustosza, staraliśmy się uchwycić tych świętych, którzy są nam bliscy, ponieważ: nosimy ich imiona, wykonujemy podobne zawody, zmagamy się            z takimi samymi trudnościami, pełnimy podobne role w rodzinie, w Kościele.

Na koniec Ks. Proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa i życzył, byśmy otworzyli się w pełni na wspaniałość życia, którym Bóg chce każdego obdarzyć już teraz.

Dzień Dziecka Utraconego 15. 10. 2019 r

Apel Jasnogórski z mdlitwą za Dzieci Utracone i rodziny dotknięte tym dramatem.

Młodzieżowy Wieczór Włoski

Nabożeństwo Fatimskie

Z dalekiej Fatimy donośnie brzmi dzwon….. W każdą pierwszą środę miesiąca od maja do października parafianie i pielgrzymi gromadzili się o godzinie 19 w tarnowieckim Sanktuarium , by lepiej poznać i pokochać Maryję , wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu , za wyrządzone zniewagi , zostawić u Jej stóp prośby i podziękowania dla Jej Syna Jezusa Chrystusa . Przed mszą świętą , były organizowane okolicznościowe nabożeństwa czy koncerty pieśni Maryjnych. To sześć parafii z Dekanatu Jasło – Wschód przewodniczyło naszym nabożeństwom , przez oprawę liturgiczną Mszy świętej i rozważania różańcowe, była tez okazja do spowiedzi , nasze konfesjonały zapełniły się przez duszpasterzy z sąsiadujących parafii. Wieczorna procesja z kopią figury Matki Bożej Zawierzenia , na Kalwarię III Tysiąclecia , odmawiany różaniec , przypominała Fatimę i to co tam się działo w czasie objawień Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym. Nabożeństwo kończyło się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21. Mam nadzieję , ze takie nabożeństwo, wypełnione modlitwą , refleksją i katechezą stało się dla wielu ludzi pomocą w odnalezieniu drogi , która prowadzi ku – nowemu lepszemu światu / J.P. II/ , a także jednoczy wszystkie serca kochające Maryję . To Maryja uczy nas żyć tym, czego pragnie od nas Bóg. Wszystkim pielgrzymom , gościom, parafianom, za wszystko serdeczne Bóg Zapłać ! i do zobaczenia na kolejnych nabożeństwach Fatimskich w Tarnowieckim Sanktuarium Teresa

wtorek,