Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
3017632

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

Liturgiczna Służba Ołtarza

Posługę ministrancką przy Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu sprawuje ponad sześćdziesięciu ministrantów. Codziennie podejmują swoje wyznaczone obowiązki zorganizowani w sześciu grupach, a szczytem posługi jest niedzielna Eucharystia. Ponad dwudziestu sprawuje swoje ministranckie zadanie w kaplicy dojazdowej we Wrocance. Cieszy fakt, że przy kościele parafialnym w liturgię zaangażowanych jest także kilkunastu ministrantów seniorów.
Przygotowanie do posługi liturgicznej związane jest ze stałą formacją ministrantów, odbywającą się na coty\godniowych zbiórkach, której celem jest zaznajomienie ich z przepisami liturgicznymi, a także zmianami we Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego. Biorą udział w formacji dekanalnej lektorów. Przedstawiciele ministrantów naszej parafii uczestniczą w wydarzeniach ogólno diecezjalnych w Katedrze Rzeszowskiej.
Nie brak także innych zajęć, jak chociażby rozgrywki sportowe, wspólne wyjazdy, kuligi a także udział w wizycie duszpasterskiej. W tych wydarzeniach ministranci uczestniczą równie chętnie. Wszelka troska o ministrantów na celu dobrze przygotowanie ich do posługi liturgicznej, a także kształtowanie charakteru młodego człowieka.
Opiekuni Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii są ks. Andrzej Tokarz – przy kaplicy dojazdowej we Wrocance i ks. Marcin Olszewski przy kościele parafialnym.

LSO W TARNOWCU

.

 

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
bp Jan Wątroba

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
23 września 2017

(266. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

Numer bieżący
 

 

GMINA TARNOWIEC

Administrator strony

              Kontakt

                

      mpatrz@gmail.com