Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Tarnowcu zawsze odbywa się

w trzecią niedzielę maja.

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Mamy 7 nowych pełnoprawnych lektorów. 30.11. w gorlickiej bazylice, ks. bp Jan Wątroba pobłogosławił nowych lektorów dla diecezji, wśród nich także naszych ministrantów. Gratulujemy.

Liturgiczna Służba Ołtarza

Posługę ministrancką przy Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu sprawuje trzydziestu ministrantów. Codziennie podejmują swoje wyznaczone obowiązki, a szczytem posługi jest niedzielna Eucharystia. Dziewięciu sprawuje swoje ministranckie zadanie w kaplicy dojazdowej we Wrocance. Cieszy fakt, że przy kościele parafialnym w liturgię zaangażowanych jest także kilku ministrantów seniorów. Przygotowanie do posługi liturgicznej związane jest ze stałą formacją ministrantów, odbywającą się na cotygodniowych zbiórkach, której celem jest zaznajomienie ich z przepisami liturgicznymi, a także zmianami we Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego. Biorą udział w formacji dekanalnej lektorów. Przedstawiciele ministrantów naszej parafii uczestniczą w wydarzeniach ogólnodiecezjalnych w Katedrze Rzeszowskiej. Nie brak także innych zajęć, jak chociażby rozgrywki sportowe, wspólne wyjazdy, kuligi a także udział w wizycie duszpasterskiej. W tych wydarzeniach ministranci uczestniczą równie chętnie. Wszelka troska o ministrantów ma na celu dobre przygotowanie ich do posługi liturgicznej, a także kształtowanie charakteru młodego człowieka. Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii jest ks. Grzegorz Wolan.

LSO W TARNOWCU

.