Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

niedziela,
28 maja 2017

GN 35/2016

Liturgiczna Służba Ołtarza

Posługę ministrancką przy Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu sprawuje ponad sześćdziesięciu ministrantów. Codziennie podejmują swoje wyznaczone obowiązki zorganizowani w sześciu grupach, a szczytem posługi jest niedzielna Eucharystia. Ponad dwudziestu sprawuje swoje ministranckie zadanie w kaplicy dojazdowej we Wrocance. Cieszy fakt, że przy kościele parafialnym w liturgię zaangażowanych jest także kilkunastu ministrantów seniorów.
Przygotowanie do posługi liturgicznej związane jest ze stałą formacją ministrantów, odbywającą się na coty\godniowych zbiórkach, której celem jest zaznajomienie ich z przepisami liturgicznymi, a także zmianami we Wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego. Biorą udział w formacji dekanalnej lektorów. Przedstawiciele ministrantów naszej parafii uczestniczą w wydarzeniach ogólno diecezjalnych w Katedrze Rzeszowskiej.
Nie brak także innych zajęć, jak chociażby rozgrywki sportowe, wspólne wyjazdy, kuligi a także udział w wizycie duszpasterskiej. W tych wydarzeniach ministranci uczestniczą równie chętnie. Wszelka troska o ministrantów na celu dobrze przygotowanie ich do posługi liturgicznej, a także kształtowanie charakteru młodego człowieka.
Opiekuni Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii są ks. Andrzej Tokarz – przy kaplicy dojazdowej we Wrocance i ks. Marcin Olszewski przy kościele parafialnym.

LSO W TARNOWCU

.