Pielgrzymowanie z Akcją Katolicką

22 października, w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II, z inicjatywy Akcji Katolickiej w Tarnowcu odbyła się pielgrzymko-wycieczka do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Wczesnym rankiem 50-tka uczestników wyjechała wspólnie do miejsca, które szczególnie umiłował Karol Wojtyła. Kalwaria Zebrzydowska stale była w jego sercu także w czasie papieskiego pontyfikatu. Następnie uczestnicy wyjazdu dotarli do Krakowa, gdzie przy bulwarach wiślanych czekała pani przewodnik, która przybliżyła historię, ważne miejsca oraz ciekawostki dawnej stolicy Polski. Spacer po Wawelu; Zwiedzanie Katedry Królewskiej; przejście Droga Królewską, zwiedzanie Bazyliki Franciszkanów, „okno papieskie”; zwiedzanie Rynku Głównego i Sukiennic, a także wizyta w Bazylice Mariackiej – to tylko niektóre z punktów zrealizowanego programu. W czasie całego wyjazdu towarzyszyła świetna atmosfera. W imieniu Akcji Katolickiej parafii Tarnowiec zapraszamy na spotkania duszpasterskie w każdą 3-cią środę miesiąca w Domu Pielgrzyma oraz do uczestnictwa w kolejnych wyjazdach!

Co drzemie w KSMie?

Co obecnie drzemie w KSMie? Wyjazdy i nowe kontakty. Zarząd naszego oddziału brał udział w ważnych wydarzeniach. 22 października w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbywał się Zjazd Diecezjalny. Natomiast 29 października w Jaśle odbywało się Szkolenie Liderów. Mamy nadzieję, że wszystkie te wyjazdy zaowocują na naszych parafialnych spotkaniach, do których wciąż zapraszamy całą młodzież parafii Tarnowiec, od 7 klasy Szkoły Podstawowej.

Październikowe Nabożeństwo Zawierzenia.

Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne Nabożeństwa Zawierzenia (Fatimy), w czasie których słowo głosił ks. dr Krzysztof Golas. Wczorajsze Nabożeństwo było poprzedzone przedstawieniem pt. "W cieniu krzyża" przygotowanym przez dzieci i młodzieży z naszej parafii. Natomiast w czasie homilii, ks. Krzysztof poprowadził nas do Jezusa Baranka, który okrywa nas swoją łaską, poi swoim słowem i karmi swoim Ciałem - tak jak owca, która wszystko nam daje: wełnę, mleko i mięso. Jezus jest Zbawicielem! Bogu niech będą dzięki za wszystkie spotkania Fatimskie tego roku ❤❤❤

Odmawiajcie Różaniec....

3 października dzieci klas 3, które przygotowują się do sakramentów Spowiedzi i Komunii Świętej otrzymały swoje różańce. Papież Franciszek naucza: "Odmawiając tę modlitwę we wspólnotach i w rodzinach, zawierzajcie Maryi wasze troski i potrzeby świata, zwłaszcza sprawę pokoju".

20226098