Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

5195311

Tygodnik Niedziela

Nowy numer 49/2019

=====>otwórz<=====

AKCJA KATOLICKA W TARNOWCU

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej został powołany Dekretem Biskupa w roku 2000. Nasze spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu – rozpoczynamy Eucharystią. Na naszych spotkaniach omawiamy zasady wiary katolickiej i nauki Kościoła. Tematy do rozważań czerpiemy z Pisma Świętego, a także materiałów formacyjnych na dany rok liturgiczny. Obecnie to: Wielka tajemnica wiary -Akcja Katolicka szkołą wiary, świętości i apostolstwa.              Nasz oddział liczy 11 osób – mężczyzn i kobiet. Liczba ta zmienia się na przestrzeni lat – odchodzą, ale i przychodzą nowi członkowie. Spotkania mają charakter otwarty. Przewodnictwo duchowe kolejno pełnili; ks. St. Orszak, ks. K. Hyziak, ks. A. Kostrząb, ks. K Golas ks. A Tokarz, ksJ Uchman, ks., M Fijałkiewicz i obecnie ks J. Szurek.  Pierwszym prezesem oddziału był p. Piotr Sikora, następnie p. Wiesława Kaleta i obecnie p. Teresa Macek, która równocześnie pełni funkcję Wiceprezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Świętem Akcji Katolickiej jest Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Patronem Akcji Katolickiej w Polsce jest św. Jan Paweł II, a Diecezji Rzeszowskiej bł. Stanisław Kostka Starowiejski. Zachęcam by wszyscy , którzy odkrywają w sobie dar powołania  do służby Kościołowi i potrzeb naszej parafii powiększali liczbę członków oddziału parafialnego.

piątek,
06 grudnia 2019