Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Chrzty w Parafii

 

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

   w Tarnowcu zawsze odbywa się 

       w trzecią niedzielę maja.

dołącz na fb

      dołącz do nas na facebooku

 

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

PRASA KATOLICKA

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Statystyki

stat4u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5750496

GMINA TARNOWIEC

Stowarzyszenie Przyjaciół WSD

 

Sprawozdanie z działalności

STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W RZESZOWIE

działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Tarnowcu

 

Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie działający w naszej parafii liczy 30 osób. Opiekunem grupy w chwili obecnej jest ks. Jerzy Szurek. Raz w miesiącu po Mszy Świętej wieczornej spotykamy się w Domu Pielgrzyma, pochylając się nad sprawami Kościoła i Kaplaństwa.

Mając na uwadze potrzebę niesienia duchowej i materialnej pomocy przygotowującym się do kapłaństwa alumnom i troskę o rozwój powołań kapłańskich, obejmujemy codzienną modlitwą seminarzystów i kapłanów, uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze  czwartki miesiąca oraz w modlitwach Tygodni Powołań, także w okresie rekolekcji przed święceniami do diakonatu i prezbiteratu. Włączamy się w organizowane zbiórki płodów rolnych na rzecz seminarium oraz składki pieniężne. Zachęcamy do współudziału osoby nie będące członkami stowarzyszenia.

Z powodu wieku i stanu zdrowia, część osób kontynuuje swoje członkostwo ofiarując swe cierpienie, starość , samotność,  w intencji powołań młodych do stanu duchownego. oraz za kapłanów.

W miarę możliwości członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w organizowanych przez seminarium spotkaniach wielkanocnych i pielgrzymkach. Piękną formą kontaktu naszej parafii z klerykami ale też członkami innych grup Stowarzyszenia, jest organizowane na  początku stycznia każdego roku spotkanie opłatkowe. Jego pierwsza część to Uczta Eucharystyczna i dzielenie się opłatkiem przy żłóbku w naszym sanktuarium. Druga część to Agapa w Domu Pielgrzyma, gdzie klerycy prezentują przygotowane przez siebie jasełka, przy słodkim poczęstunku jest okazja do bliższego poznania i rozmów o codzienności. Łączy nas także współne kolędowanie i wzajemna modlitwa.

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie przykrej nieprzychylności w odniesieniu do Kościoła i kapłanów, potrzebna jest nasza stanowcza postawa wspierająca prawdę i dobro otrzymywane dzięki kapłańskiej posłudze. W łączności ze Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD działa w parafii  Koło Przyjaciół Radia Via, które liczy 20 osób i wielu sympatyków, stałych słuchaczy. Celem Koła jest promowanie tej diecezjalnej rozgłośni w środowisku, włączanie się w modlitwy na antenie radia, zainteresowanie bieżącymi sprawami diecezji na co dzień.

Członkowie obu grup chętnie służą pomocą Księdzu Proboszczowi w obsłudze pielgrzymów przy okazji odpustów i innych uroczystości.

Przez wstawiennictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji, przy Jego Relikwiach w naszej świątyni modlimy się o mądrość, o świętość i o odwagę w  przyszłym życiu kapłańskim naszych alumnów, by jakość jak i czytelność całej wspólnoty Kościoła spoczywała w dobrych mocnych dłoniach.

 

                                                    

Dzisiaj jest

wtorek,
31 marca 2020

(91. dzień roku)

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Kazanie Pasyjne

Kazanie Pasyjne 29. 03. 2020r

 

 

 

S z l a k  M a r  y j n y

wirtualny spacer po sanktuarium

 

 

eKAI

Diecezja Rzeszowska

 

 

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła