Róże Różańcowe

Przy naszej parafii kilkanaście grup dorosłych - żeńskich i męskich - młodzieżowych, dziecięcych - codzienną modlitwą różańcową wspiera bliźnich, parafię, Ojczyznę, Kościół, Świat. Łączą się w codziennej  modlitwie, odmawiając wszystkie Tajemnice Różańca Świętego indywidualnie i na wspólnych nabożeństwach. Stałą praktyką jest również prowadzenie modlitwy różańcowej kolejno przez wszystkie róże i inne wspólnoty, przed niedzielnymi mszami o 9.30 i 11.00. Duszpasterzem Róż Różańcowych jest kustosz naszego sanktuarium, ks. Proboszcz Jerzy Uchman. Tradycją staje się Pielgrzymka Róż do Tarnowca w pierwszą środę października, to jest w ostatnie w sezonie Nabożeństwo Zawierzenia. Spotykamy się też w innych okolicznościach, takich jak: wspólne prace w otoczeniu Sanktuarium, spotkania opłatkowe, pielgrzymki. Łączy nas wiara, cześć dla Najświętszej Maryi Panny oraz prozaiczne codzienne sprawy i zainteresowania. Odmawiany codziennie różaniec jest naszą siłą do pokonywania różnych trudności naszego życia, jest źródłem nadziei, okazją do spokojnej codziennej refleksji. Jest też odpowiedzią na wezwanie Maryi: Odmawiajcie codziennie różaniec.....

różaniec to skarb 215x300 różaniec to skarb

Róże Różańcowe