11 sierpnia 2019

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj o 16.00 Nieszpory i Msza św.

2. We wtorek dzień modlitwy w int. Kościoła, Ojca Świętego i Ojczyzny.

3. W środę wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego – odpust w Czeluśnicy; w czwartek odpust w Jaśle – Farze.

4. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto narodowe. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.30; we Wrocance o 8.30. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów; na Mszy św. o 10.00 poświęcenie wieńców dożynkowych – wieńce zatrzymają się przed kościołem.

5. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

6. O prowadzenie różańca św. prosimy o 9:30 Różę Niepokalanego Serca NMP, o 11.00 Różę św. Agnieszki – intencja: o Boże bł. dla Ks. Proboszcza Pawła Knurka i jego współpracowników.

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 18 i 19 z Tarnowca, za kwiaty, za ofiarę na Sanktuarium. W środę na godz. 19.00 prosimy gr. 1 i 2 z Umieszcza, a w sobotę na godz. 8.00 gr. 3 i 4 z Umieszcza. Msza św. za dobroczyńców w środę.

8. W czasie wakacji pamiętajmy o godności chrześcijańskiej.

9. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o abstynencję od alkoholu w sierpniu.

10. Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie, przy Katedrze – 25 sierpnia. Prosimy delegacje z parafii do udziału.

11. Umiłowani! Z woli Opatrzności Bożej Ks. Proboszcz i ks. Grzegorz za tydzień rozpoczną posługę w nowych parafiach. Nowym Proboszczem został ks. Paweł Knurek – misjonarz z Białorusi a wikariuszem ks. Łukasz Brągiel z Rzeszowa; prośmy dla nich o Boże bł. i opiekę MB Zawierzenia. Jako Proboszcz parafii Tarnowiec wszystkim składam podziękowanie za Waszą postawę godną ucznia Chrystusa i Jego Matki. Gorącą modlitwą obejmuję każdego z Was, wszystkie rodziny tej parafii, chorych, samotnych, cierpiących, dzieci i młodzież, a także i tych, którzy być może pogubili się na swej drodze wiary i życia. Wierzę, że dobry Bóg będzie umacniał Waszą miłość, dobroć jaką macie w sercach i doda Wam sił, a dobre życie płynące z wiary nagrodzi kiedyś łaską zbawienia. W radości zmartwychwstałego Pana idźmy razem do przodu, bo z nami jest Jego łaska i miłosierdzie. Bóg zapłać składam naszym Ks. Prałatom, Radzie Parafialnej, grupom duszpasterskim, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Panu Grabarzowi, Pani Gospodyni, Paniom troszczącym się o ogrody sanktuaryjne, Paniom dbającym o kwiaty w kościele, dobrodziejom i ofiarodawcom naszego Sanktuarium. Wszystkim za wszystko składam Bóg zapłać. Dziękuję.

12. Wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBT w najbliższym tygodniu i na czas wakacji.

Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu

dać wam królestwo.

17 sierpnia 2019