Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Chrzty w Parafii

 

Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

   w Tarnowcu zawsze odbywa się 

       w trzecią niedzielę maja.

dołącz na fb

      dołącz do nas na facebooku

 

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

PRASA KATOLICKA

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Statystyki

stat4u

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5749706

GMINA TARNOWIEC

24. 03.. 2020r >>UWAGA!>> 
W związku z dzisiejszym rozporządzeniami:
1. Na Mszy św. oprócz "obsługi" nie może być więcej niż 5 osób. Prosimy zatem, aby NIE PRZYCHODZIĆ na Msze święte. Zapraszamy do transmisji na żywo za pomocą http://tarnowiec.aztv.pl/
2. W ciągu dnia na chwilę obecną utrzymujemy dyżur spowiedzi i adorację indywidualną (od 10 do 13 i od 18:30 do 20:30). Prosimy jednak, gdyby było w kościele 5 osób, aby poczekać na zewnątrz.Zapewniamy was o naszej modlitwie. Codziennie modlimy się za was odmawiając Różaniec o godz. 20.30.Więcej bardziej szczegółowych informacji wkrótce.

Ogłoszenia

29 marca 2020

 

1. W tą niedzielę wraca normalny porządzek Mszy świetych, z tym, że nie będzie Mszy świetej we Wrocance o godzinie 8:30 – będzie ona odprawiona w Tarnowcu o tej godzinie, aby można ją było oglądać w transmisji internetowej. A zatem porządek Mszy świetych niedzielnych: sobota godz. 18:00; niedziela godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 16:30.

2. Ponieważ od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących liturgię, to oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mogą to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Prosimy o dostosowanie się do tego wymogu.

3. Przypominamy o praktyce Komunii św. duchowej. Kiedy nie można przyjąć Komunii sakramentalnej, można wzbudzić sobie pragnienie przyjęcia Jezusa, zjędnoczenia się z Nim – jest to Komunia świeta duchowa.

4. W obecnej sytuacji nie będzie zwyczajowej wizyty u chorych z racji pierwszej soboty miesiąca. Odwiedzimy chorych gdy tylko będzie to możliwe. Prosimy aby ich o tym poinformować.

5. Przypominamy o możliwości spowiedzi - codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 13 i od 18:30 do 20:30. W tym czasie trwa także Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie wymogów według wskazań zamieszczonych w kościele.

6. Nie będzie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W internecie będzie dostępne kazanie pasyjne przypadające na tę niedzielę.

7. Transmisje wszystkich Mszy świetych i nabożeństw można znaleźć na stronie parafii.

8. Przygotowana została rozpiska Mszy świetych pogrzebowych za śp. Stanisławę Gawron – można ją znaleźć na stronie internetowej w zakładce Msze pogrzebowe.

9. Przypominamy treść przykazań kościelnych: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres, w którym jest możliwe wypełnienie 3. Przykazania kościelnego trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

10. Przypominamy, że ten, kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia [kan. 915 i 916 KPK].

Rozwiązanie wykreślanki

z numeru 100 naszej gazetki.

Gratulujemy wszystkim, którzy poprawnie rozwiązali naszą wykreślankę. Nagradzamy jedenascie pierwszych osób (ponieważ dziesiąte odpowiedzi przyszły egzekwo), a są to: Kacper Bigos, Patryk Kuźniarowicz, Anna Wyderka, Kamil Wyderka, Adrian Ziemba, Agnieszka Marek, Teresa Pawłowska, Katarzyna Musiał, Wiktoria Wachel, Urszula Muszyńska, Andrzej Kupka.Brawo!!!

Po nagrody książkowe można zgłaszać się do księdza Łukasza (sposób odbioru/dostarczenia zostanie uzgodniony).

Dzisiaj jest

wtorek,
31 marca 2020

(91. dzień roku)

Święta

Wtorek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Kazanie Pasyjne

Kazanie Pasyjne 29. 03. 2020r

 

 

 

S z l a k  M a r  y j n y

wirtualny spacer po sanktuarium

 

 

eKAI

Diecezja Rzeszowska

 

 

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła