Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

13 października 2019 r.

1. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary grupie 1 i 2 z Potakówki oraz zapraszamy grupę 3 i 4 z Potakówki.

2. Na spotkanie Koła Biblijnego zapraszamy w poniedziałek o godz. 19:00.

3. W środę nowenna. Porządek Mszy w tygodniu i w niedzielę jak zwykle.

4. Różaniec codziennie o 16.30 (we Wrocance o 15:30), porządek grup prowadzących nabożeństwo: w poniedziałek: Róża Św. Agnieszki, we wtorek: Róża Św. Faustyny Kowalskiej, w środę: wraz z nowenną ksiądz, w czwartek: Róża Św. Jadwigi Królowej, w piątek: Róża Św. Józefa Opiekuna Rodzin, w sobotę: Róża Św. Mikołaja.

5. O prowadzenie Różańca św. w niedzielę prosimy o 9:30 Różę Św. Moniki, o 11:00 Różę Św. Stanisława Kostki. Modlitwę różańcową prosimy zakończyć 15 min. przed Mszami Św., gdyż będzie katecheza dla dorosłych. Zapraszamy.

6. Po Mszach zbiórka ofiar na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. Zbiórka płodów rolnych na dom pomocy „Caritas„ w Jaśle do piątku w garażu parafialnym.

8. We wtorek 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W naszym Sanktuarium chcemy w tym dniu modlić się za i z rodzinami, które dotknęła ta tragedia. Zapraszamy na Apel jasnogórski z krótką modlitwą o godz. 21. Zgromadzimy się wokół Krzyża na Kalwarii wraz z lampionami – lampiony z Matką Bożą Tarnowiecką można nabyć w sklepiku parafialnym dziś lub w domu pielgrzyma przed Apelem.

9. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z klas VIII w środę po Mszy świętej wieczornej.

10. W czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego dzieci przygotowujące się do I Komuni Świętej otrzymają różańce. Zapraszamy.

11. Spotkanie Odpowiedzialnych za Róże w czwartek o godz. 19:00

12. Spotkanie Rady parafialnej w piątek o godz. 19:00

13. Spotkanie Oazy i KSM jak w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.

14. W piątek święto Patrona Niepublicznej Szkoły Podstawowej we Wrocance. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00 we Wrocance.

15.W sobotę 26 października odbędzie się VI Marsz Wszystkich Świętych. Zapraszamy młodzież i dzieci wraz z ich rodzicami do licznego udziału w przebraniach za świętych. W ramach spotkania: konkurs na najlepsze przebranie i zabawa. Szczegóły na plakatach, na stronie parafialnej i na facebooku.

16. Za ławkami są wyłożone kartki na wypominki. Można je składać do skarbonki za ławkami, z podpisem „Wypominki”. Za zmarłych będziemy modlić się w listopadzie odmawiając w ich intencji różaniec przed Mszą świętą. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

17. Zmarła pani Urszula Wolan, mama księdza Grzegorza Wolana, który do niedawna posługiwał w naszej parafii. Pogrzeb śp. Urszuli odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00 w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Strzyżowie. Z parafii, jeżeli będą chętni, będzie organizowany autobus. Wyjazd byłby o godz. 12:15. Koszt zależny od ilości osób, od 12 do 22 zł (im więcej osób tym taniej). Zapisy dzisiaj po Mszach świetych w zakrystii.

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, o