15 lipca 2018
XV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o 16.00 Nowenna przygotowująca nas do odpustu MB Szkaplerznej i Msza św.

2. Jutro, 16 lipca (poniedziałek) odpust MB Szkaplerznej; Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – suma odpustowa i o 18.00; we Wrocance o godz. 16.00. Po Mszach św. możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego. Szkaplerze są do nabycia w sklepiku parafialnym – cena 6 zł. Słowo Boże będzie głosił ks. Nikodem. Po sumie procesja wokół kościoła. Bardzo proszę, aby strażacy nieśli baldachim. Zapraszamy do modlitwy i świętowania całą parafię.

3. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wsp. św. Krzysztofa. Ofiara do puszek przeznaczona będzie na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka jest organizowana przez MIWA Polska.

4. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę MB Królowej, o 11:00 Różę MB Opiekunki Rodzin.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 10 i 11 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8.00 prosimy gr. 12 i 13 z Tarnowca.

6. Zachęcamy Parafian do wykonania wieńców dożynkowych, jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i MBT za tegoroczne zbiory i uchronienie nas od klęsk żywiołowych.

7. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

8. 20 lipca – piąta rocznica ingresu Ks. bpa Ordynariusza do katedry rzeszowskiej; pamiętajmy o nim w modlitwach.

9. Przypominamy wszystkim wypoczywającym na wakacjach o uczestniczeniu w niedzielnej Mszy św., modlitwie oraz o godnym stroju w świątyniach.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Ryszarda Wanata z Roztok, śp. Stanisławę Sanocką z Potakówki, śp. Jana Maciejczyka z Brzezówki, śp. Halinę Polak.

11. W zakrystii jest do odebrania „Znak Łaski” – pismo WSD Rzeszów.

12. XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkaplerznej odbędzie się w sobotę 21 lipca w Czernej w godz. 9.00 – 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBT.

Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani.

poniedziałek,
16 lipca 2018