Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
3381543

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

Ogłoszenia Parafialne

18 marca 2018 – V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Czarna

 

1. Dzisiaj Gorzkie Żale we Wrocance o 14:30, w Sanktuarium o 16:00. Adoracja krzyża dla całych rodzin. 

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. uczniowie szkoły w Umieszczu rozprowadzają palmy wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji uczennicy gimnazjum Honoraty, która uległa wypadkowi.  

3. Droga Krzyżowa w tym tygodniu: we Wrocance w czwartek o 16:00; w Tarnowcu na Dużej Kalwarii w piątek o 17:00. Zapraszamy do modlitwy i udziału; gromadzimy się na Rynku, o pomoc prosimy strażaków. Krzyż poniosą grupy duszpasterskie, stany.    

4. Dziękujemy mieszkańcom Umieszcza za przygotowanie Drogi Krzyżowej; dziękujemy za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu: 400 zł.

5. Spotkania duszpasterskie:

* w poniedziałek po Mszy św. LSO; w środę AK; w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10:30 schola – zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież.

6. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

7. W środę na Mszy św. spotkanie dzieci klas III i ich rodziców, jako przygotowanie do I Komunii św.

8. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły; w „Niedzieli” art. o Matce Bożej Tarnowieckiej – warto znać historię naszej Matki. Jest również gazetka parafialna.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 i 5 z Brzezówki, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 6 i 7 z Brzezówki.    

10. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę MB Opiekunki Rodzin, o 11:00 Różę MB Różańcowej – w int. szczerej i dobrej spowiedzi dla Parafian.  

11. W sobotę Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Od godz. 16:00 – 18:00 zapraszamy Parafian do adoracji; za adorację w godz. 16:00 – 17:00 odpowiedzialni są: AK, Domowy Kościół, Kółko biblijne; od 17:00 – 18:00: Koło Przyjaciół Radia Via, WSD, Caritas, KSM, Oaza.    

12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm; o 11:30 uroczysta procesja z palmami wokół kościoła. W Jaśle odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży. Kandydaci do bierzmowania udadzą się obowiązkowo.  

13. W niedzielę, 25 marca uczniowie SP i Gimnazjum w Tarnowcu będą kwestować w naszej parafii w ramach Akcji Pola Nadziei. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.

14. Za ławkami jest wyłożony kosz na „Wielkopostne Dary Serca” – ofiarujmy coś dla potrzebujących, chorych z naszej parafii.  

15. We wtorek Rada Parafialna podczas obrad przyjęła plan pracy na 2018 rok: malowanie dachu na kościele we Wrocance; uzupełnianie gzymsów na Sanktuarium; wymiana 3 okien półokrągłych za figurą MBT; wymiana drzwi do zakrystii; położenie kostki brukowej przy samej plebanii; podcinka drzew na cmentarzu; położenie tynku mozaikowego za figurą MBT. Rada Parafialna zatwierdziła ten plan. Bóg zapłać im za gospodarskie podejście do prac przy naszym Sanktuarium i życzliwość. Koszt inwestycji ok. 50 tys. zł.

16. Akcja Katolicka działająca przy parafii Narodzenia NMP w Tarnowcu organizuje w dniach 20 – 21 kwietnia (piątek – sobota) pielgrzymkę do Torunia (w Toruniu zwiedzamy Radio Maryja, Wyższą Szkołę Kultury Społecznej, kościół Gwiazda Nowej Ewangelizacji, Starówka), Lichenia i Kalisza. Zapisy do 10 kwietnia w zakrystii lub u Pani Teresy Macek w sklepiku parafialnym. Koszt całkowity pielgrzymki to 200 zł. W cenie: ubezpieczenie, przejazd, nocleg, obiadokolacja, śniadanie, przewodnicy, bilety wstępów. Zaliczka 100 zł płatna przy zapisie, pozostała część w dniu wyjazdu w autobusie. Żeby Pielgrzymka doszła do skutku potrzeba min. 40 osób.

 

Kto chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną.

Fotogaleria

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

Dzisiaj jest

poniedziałek,
19 marca 2018

(78. dzień roku)

Zegar

Święta

Poniedziałek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

Numer bieżący
 

GMINA TARNOWIEC