Sakrament Chrztu Świętego udzielany jest

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

w Tarnowcu zawsze odbywa się

w trzecią niedzielę maja.

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

24. 03.. 2020r >>UWAGA!>>
W związku z dzisiejszym rozporządzeniami:
1. Na Mszy św. oprócz "obsługi" nie może być więcej niż 5 osób. Prosimy zatem, aby NIE PRZYCHODZIĆ na Msze święte. Zapraszamy do transmisji na żywo za pomocą http://tarnowiec.aztv.pl/
2. W ciągu dnia na chwilę obecną utrzymujemy dyżur spowiedzi i adorację indywidualną (od 10 do 13 i od 18:30 do 20:30). Prosimy jednak, gdyby było w kościele 5 osób, aby poczekać na zewnątrz.Zapewniamy was o naszej modlitwie. Codziennie modlimy się za was odmawiając Różaniec o godz. 20.30.Więcej bardziej szczegółowych informacji wkrótce.

29 marca 2020

1. W tą niedzielę wraca normalny porządzek Mszy świetych, z tym, że nie będzie Mszy świetej we Wrocance o godzinie 8:30 – będzie ona odprawiona w Tarnowcu o tej godzinie, aby można ją było oglądać w transmisji internetowej. A zatem porządek Mszy świetych niedzielnych: sobota godz. 18:00; niedziela godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 16:30.

2. Ponieważ od dnia 25 marca br. w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc sprawujących liturgię, to oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mogą to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Prosimy o dostosowanie się do tego wymogu.

3. Przypominamy o praktyce Komunii św. duchowej. Kiedy nie można przyjąć Komunii sakramentalnej, można wzbudzić sobie pragnienie przyjęcia Jezusa, zjędnoczenia się z Nim – jest to Komunia świeta duchowa.

4. W obecnej sytuacji nie będzie zwyczajowej wizyty u chorych z racji pierwszej soboty miesiąca. Odwiedzimy chorych gdy tylko będzie to możliwe. Prosimy aby ich o tym poinformować.

5. Przypominamy o możliwości spowiedzi - codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 13 i od 18:30 do 20:30. W tym czasie trwa także Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy o zachowanie wymogów według wskazań zamieszczonych w kościele.

6. Nie będzie nabożeństw Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W internecie będzie dostępne kazanie pasyjne przypadające na tę niedzielę.

7. Transmisje wszystkich Mszy świetych i nabożeństw można znaleźć na stronie parafii.

8. Przygotowana została rozpiska Mszy świetych pogrzebowych za śp. Stanisławę Gawron – można ją znaleźć na stronie internetowej w zakładce Msze pogrzebowe.

9. Przypominamy treść przykazań kościelnych: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres, w którym jest możliwe wypełnienie 3. Przykazania kościelnego trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

10. Przypominamy, że ten, kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia [kan. 915 i 916 KPK].

Rozwiązanie wykreślanki

z numeru 100 naszej gazetki.

Gratulujemy wszystkim, którzy poprawnie rozwiązali naszą wykreślankę. Nagradzamy jedenascie pierwszych osób (ponieważ dziesiąte odpowiedzi przyszły egzekwo), a są to: Kacper Bigos, Patryk Kuźniarowicz, Anna Wyderka, Kamil Wyderka, Adrian Ziemba, Agnieszka Marek, Teresa Pawłowska, Katarzyna Musiał, Wiktoria Wachel, Urszula Muszyńska, Andrzej Kupka.Brawo!!!

Po nagrody książkowe można zgłaszać się do księdza Łukasza (sposób odbioru/dostarczenia zostanie uzgodniony).

wtorek,
31 marca 2020