Menu

 

Chrzty w Parafii

 

    TRANSMISJA  z SANKTUARIUM

 

 

dołącz na fb

        Dołącz do nas na fb

Na nie lepiej uważaj! Auta z najgorszymi wynikami w testach na 100 tys. km

 

Sanktuarium w YOU TUBE

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

 

        MamaNieJestSama.pl

 Portal internetowy dla mam,

 które znalazły się   

 w trudnej sytuacji życiowej 

 i  osób, które  chcą  im  pomóc

PRASA KATOLICKA

Media Katolickie

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Ogłoszenia 16.06.2023

1. Przed Mszami wieczornymi codziennie jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy”. Temat spotkania: Księga Powtórzonego Prawa.

3. We wtorek spotkanie Wiara i Psychologia. Rozpoczęcie Mszą świętą, po niej konferencja z elementami warsztatowymi w domu pielgrzyma. Nie będzie Koła biblijnego.

4. W środę wycieczka dla dzieci i młodzieży z grup parafialnych. Wyjazd o godz. 8:15.

5. W środę o godz. 17:30 Nowenna Zawierzenia, po Mszy spotkanie Akcji Katolickiej w domu pielgrzyma.

6. W czwartek od godz. 17:00 spowiedź dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego.

7. W czwartek dodatkowa Msza o godz. 20:00. Po niej Adoracja, która potrwa do Mszy wieczornej w piątek.

8. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza dziękczynna w Tarnowcu o godz. 8:00 a we Wrocance o godz. 9:00. Zapraszamy dzieci, rodziców i pracowników szkół.

9. W piątek o 18:45 ostatni Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

10. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 4. i 5. z Sądkowej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9:00.

11. Są już pierwsze elementy wystawy o cudach eucharystycznych po prawej stronie kościoła. Znajdziemy tam opisy wybranych cudów z różnych części świata. Zachęcamy do oglądnięcia i poczytania. W najbliższych dniach pojawi się kolejny element zasponsorowany przez naszych parafian, którym dziękujemy za złożoną ofiarę. Jeżeli ktoś chciałby się przyczynić do rozwoju tej wystawy zapraszamy do kontaktu z księżmi.

12. Wystawę tę zainicjował bł. Carlo Acutis. Wystawa już za jego życia prezentowana była w wielu miejscach, o czym możemy przeczytać szczegółowo na jednej z plansz. Dziś także w naszej parafii gościmy relikwie bł. Carlo. Zachęcamy do modlitwy przy nich.

 

13. W poniedziałek można przywozić elektro-odpady na plac pod koszem do koszykówki. We wtorek będą zabrane. Zbiórka na misje na naszego misjonarza w Ekwadorze.


Ogłoszenia 9.06.2023

1. Przed Mszami wieczornymi codziennie jest śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy”.

3. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii, a o 20:00 schola dorosłych w domu pielgrzyma.

4. We wtorek po Mszy spotkanie rodziców i młodzieży z klas VII, spotkanie dotyczy przygotowania do Bierzmowania. Prosimy, aby uczniowie przynieśli otrzymane na początku roku karty oraz indeksy (uzupełnione łącznie z wklejonym zdjęciem).

5. W środę o godz. 17:30 Nowenna Zawierzenia.

6. W czwartek o godz. 16:30 Msza w Brzezówce w domu ludowym z okazji św. Antoniego – patrona wioski.

7. W czwartek zapraszamy na ostatnie spotkanie Bierzmowanych z klas VIII. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18:00, po niej grill.

8. W czwartek nie będzie Mszy o godz. 20:00. Adoracja rozpocznie się o godz. 21:00 i potrwa do Mszy wieczornej w piątek.

9. W piątek o 18:45 Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

10. W piątek o godz. 19:00 spotkanie KSM-u.

11. W sobotę Spotkanie Dzieci Komunijnych. W programie o godz. 10:00 katecheza dla dzieci, następnie animacje, o godz. 12:00 Msza święta pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Białogłowskiego. Po Mszy piknik z dmuchańcami, kiełbaską, kramami. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci z parafii, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii.

12. W sobotę o 17:30 Nabożeństwo w intencji obrony życia połączone z modlitwą za rodziców oczekujących potomstwa.

13. W niedzielę na Mszy o godz. 11:30 będziemy przeżywać jubileusz 65-lecia kapłaństwa księży prałatów: Aleksandra i Kazimierza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

14. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 2. i 3. z Sądkowej. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

15. Najbliższe spotkanie Wiara i Psychologia będzie wyjątkowo we wtorek 18 czerwca, a nie w trzeci piątek miesiąca.

 16. Informujemy, że w sezonie letnim ubikacje są otwarte w blaszaku koło grilla. 

 

Ogłoszenia 2.06.2023

1. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja o godz. 16:00. W dni powszednie do czwartku włącznie (oprócz środy) procesja po Mszy świętej wiczornej. Zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe oraz rodziców z dziećmi sypiącymi kwiatki i dzwoniące dzwonkami. Zachęcamy do podejmowania posług w tym niesienia baldachimu. Zakończenie Oktawy w czwartek: błogosławieństwo dzieci oraz wianków i ziół.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy”. Spotkanie będzie miało charakter modlitewny i odbędzie się w kościele.

3. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii.

4. W środę Nabożeństwo Zawierzenia (Fatima). Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 19:00, po niej procesja różańcowa z lampionami. W związku z tym nie będzie procesji eucharystycznej z udziałem dzieci. Do uczestnictwa we Mszy świętej i niesienia figury zapraszamy strażaków z Wrocanki. Przed Mszą świętą o godz. 18:30 Parafialna grupa teatralna „Otwieracz” zaprasza na przedstawienie E-ławeczkę pt. „Boskie reguły bankowości czyli jak pomnażać talenty”. Zapraszamy

5. W czwartek dodatkowa Msza o godz. 20:00, po niej rozpocznie się Adoracja i potrwa do Mszy wieczornej w piątek.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek. Do południa odwiedziny chorych. Spowiedź we Wrocance o godz. 16:00 z Mszą o 16:30, w Tarnowcu od godz. 17:00.

7. Od piątku przed wieczorną Mszą przez miesiąc czerwiec będzie odśpiewana Litania do Serca Pana Jezusa.

8. W piątek o 18:45 Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza ze wspomnienia o godz. 11:00.

10. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 6. z Roztok i 1. z Sądkowej. Sprzątanie w sobotę o godz. 9:00.

11. Spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych o stałych porach.

 

12. Przy naszym Sanktuarium zaczynamy tworzyć wystawę o cudach eucharystycznych zapoczątkowaną przez bł. Carlo Acutisa. Szczegóły w gazetce.

 

Ogłoszenia 26.05.2023

1. Nabożeństwa majowe do środy o godz. 17:30, a w Boże Ciało o godz. 16:00. We Wrocance zachęcamy do gromadzenia się i wspólnego odśpiewania Litanii o godz. 17:00.

2. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy” w domu pielgrzyma.

3. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii, a o 20:00 próba scholi dorosłych w domu pielgrzyma.

4. W środę po Mszy próba grupy teatralnej „Otwieracz”.

5. W czwartek Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7:00, 8:30 (we Wrocance), 10:00 z procesją i 16:30. Nie będzie Mszy o godz. 11:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy: pierwszy na parkingu - Domowy Kościół, drugi na drodze koło ks. Aleksandra – sąsiadów, trzeci przed GOK-iem – sąsiedzi, czwarty – przy krzyżu jubileuszowym Akcja Katolicka. Można wykorzystać obrazy przedstawiające czytane Ewangelie, które są do wzięcia na plebanii. Do udziału we Mszy św. i procesji zapraszamy w strojach komunijnych dzieci komunijne i rocznicowe. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

6. W Boże Ciało wyjazd na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha o godz. 17:00 z parkingu.

7. W czwartek nie będzie dodatkowej Mszy o godz. 20:00. Adoracja rozpocznie się o godz. 21:00 i potrwa do Mszy wieczornej w piątek.

8. Od piątku Oktawa Bożego Ciała. W dni powszednie po Mszach wieczornych procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja będzie o godz. 16:00. Zapraszamy codziennie do udziału rodziców z dziećmi.

9. W piątek Odpust Nawiedzenia NMP. Msze święte o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Na Mszach kazania wygłosi ks. Marek Drupka. W naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W piątek o 18:45 Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

11. W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót o godz. 10:00, z Mszą o godz. 11:00. Do prowadzenia różańca prosimy Róże: MB Różańcowej, MB Gromnicznej, bł. Karoliny Kózkówny, św. Józefa Sebastiana Pelczara.

12. W sobotę ks. Proboszcz zaprasza na katechezę mobilną. Wyjazd spod plebanii o godz. 10:00 własnymi samochodami. W programie odwiedzenie dwóch okolicznych cerkwi, tam katecheza i Msza oraz wspólne ognisko. Zaproszenie otwarte dla wszystkich. Chętni proszeni są o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem.

Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 7:00 i 8:30 możliwość 15-minutowej adoracji, przed Mszami o godz. 10:00 i 11:30 szkoła modlitwy, o godz. 16:00 procesja i zmiana tajemnic różańcowych.

13. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 4. i 5. z Roztok. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

14. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza. Przeznaczony został on na zakup świec ołtarzowych na cały rok.

15. Dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie, które pokryły rachunki.

16. Składka na Radio Via w minionym tygodniu wyniosła 6310 zł. Bóg zapłać.

17. W zakrystii są do odebrania rozpiski Mszy pogrzebowych za zmarłych: Bogdan Zawadzki, Michalina Wójcik, Genowefa Buda, Stanisław Różycki, Krystyna Świdrak i Stanisław Ossoliński. Można je znaleźć także na stronie parafii.

 

18. Zachęcamy chłopców komunijnych i starszych do dołączenia do grupy ministrantów. Zbiórka ministrantów i kandydatów w poniedziałek po Mszy. 

 

Ogłoszenia 17.05.2023

1. W tym tygodniu wypada w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

2. Nabożeństwa majowe w Tarnowcu w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:00. We Wrocance zachęcamy do gromadzenia się i wspólnego odśpiewania Litanii o godz. 17:00.

3. W czasie wieczornych Mszy świętych zapraszamy dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą wraz z rodzicami do przeżywania Białego Tygodnia.

4. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy” w domu pielgrzyma. Temat: Księga Liczb.

5. We wtorek po Mszy próba parafialnej grupy teatralnej „Otwieracz”, a o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii.

6. W czwartek po Mszy wieczornej zbiórka ministrantów. Nie będzie dodatkowej Mszy świętej o godz. 20:00. Adoracja rozpocznie się o godz. 21:00 i potrwa do piątku do Mszy wieczornej.

7. W czwartek od godz. 18:45 do 20:15 spotkanie Bierzmowanych z klas VIII w domu pielgrzyma.

8. W piątek o 18:45 Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

9. Spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych o stałych porach.

10. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 2. i 3. z Roztok. Sprzątanie w sobotę o godz. 9:00.

11. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas IV, będzie jak w ubiegłych latach w Boże Ciało.

12. W zakrystii są do odebrania rozpiski Mszy pogrzebowych za śp. Leszka Laba, Janusza Klocek i Marka Bondaronek. Można je znaleźć także na stronie parafii.

13. Organizujemy wyjazd na Koncert Uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha, który będzie w Boże Ciało. Wyjazd o godz. 17:00, powrót około 23:00. Koszt 40 zł. Zapisy do 26. maja lub wyczerpania miejsc.

 

14. Kończy się dziś Okres Wielkanocny. Ci, którzy nie byli jeszcze do spowiedzi i Komunii Świętej w tym okresie przypominamy, że mogą to uczynić do przyszłej niedzieli wypełniając obowiązek wynikający z przykazań kościelnych.

 

Ogłoszenia 12.05.2023

1. W tym tygodniu wypada we wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli.

2. Nabożeństwa majowe w Tarnowcu w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:00. W tym tygodniu w ramach nabożeństw Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. We Wrocance zachęcamy do gromadzenia się i wspólnego odśpiewania Litanii o godz. 17:00.

3. W poniedziałek o godz. 18:45 wspólnota „Błoto na oczy” zaprasza do wspólnego przeżycia Drogi Światła. Jest to nabożeństwo analogiczne do Drogi Krzyżowej w czasie którego rozważa się spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Rozpoczęcie na Małej Kalwarii. Zachęcamy do przyniesienia świec.

4. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii.

5. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych panów do pomocy przy rozebraniu grobu Pańskiego.

6. W środę po Mszy wieczornej próba dzieci komunijnych w kościele, a w domu pielgrzyma spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W czwartek dodatkowa Msza święta o godz. 20:00. Po niej adoracja, która potrwa do piątku do Mszy wieczornej.

8. W piątek o 18:00 spotkanie Wiara i Psychologia. Rozpoczęcie Mszą świętą, po niej konferencja z elementami warsztatowymi. Temat: Depresja i inne choroby.

9. Spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych o stałych porach.

10. W sobotę spowiedź przed pierwszą Komunią dla dzieci i rodziców o godz. 9:00 dziewczynki, 9:45 chłopcy. Pozostałych członków rodziny zapraszamy na spowiedź w ciągu tygodnia.

11. Najbliższa niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą z Wigilii Uroczystości w sobotę o godz. 18:00. Msza ta ma więcej czytań. Po Mszy 12. Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą o wylanie Darów Ducha Świętego. W tym dniu Litania loretańska w ramach nabożeństwa uwielbienia.

12. W niedzielę Pierwsza Komunia Święta na sumie. W związku z tym katecheza tylko przed Mszą o godz. 10:00.

13. W przyszłą niedzielę składka na Radio Via.

14. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 6. z Potakówki i 1. z Roztok. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

15. W zakrystii są do odebrania rozpiski Mszy pogrzebowych za śp. Apolonię Wietecha i Jana Styś. Można je znaleźć także na stronie parafii.

16. Sanktuarium w Dębowcu zaprasza na Odpust 17-19 maja. Szczegóły na plakacie.

17. Organizujemy wyjazd na Koncert Uwielbienia Jednego Serca Jednego Ducha, który będzie w Boże Ciało. Wyjazd o godz. 17:00, powrót około 23:00. Koszt podamy w najbliższą niedzielę. Zapisy do 26. maja lub wyczerpania miejsc.

 

18. Wczoraj święcenia diakonatu otrzymał nasz parafianin Wiktor Kobak. Polecajmy go w naszej modlitwie.

 

Ogłoszenia 5.05.2023

1. W tym tygodniu wypada: w poniedziałek święto św. Filipa i Jakuba – Apostołów, w środę Uroczystość św. Stanisława – patrona Polski.

2. Nabożeństwa majowe w Tarnowcu w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 16:00. We Wrocance zachęcamy do gromadzenia się i wspólnego odśpiewania Litanii o godz. 17:00.

3. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach nabożeństwa będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

4. W poniedziałek o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy”.

5. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii.

6. W czwartek spotkanie Bierzmowanych z klas VIII. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18:00, zakończenie o godz. 19:30.

7. W czwartek dodatkowa Msza święta o godz. 20:00. Po niej adoracja, która potrwa do piątku do Mszy wieczornej.

8. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowennę będziemy odprawiać w ramach Nabożeństw majowych.

9. W piątek o 18:45 Kurs małżeński Alpha w domu pielgrzyma.

10. Spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych o stałych porach.

11. W sobotę w Sokołowie Małopolskim święcenia diakonatu naszego parafianina Wiktora Kobaka. Polecamy go modlitwie. Organizujemy wspólny wyjazd autokarowy, zapisy w zakrystii i u ks. Pawła do 8 maja. Koszt: 50 zł od osoby.

 

12. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 4. i 5. z Potakówki. Sprzątanie w sobotę o godz. 9:00.

 

Ogłoszenia 28.04.2023

1. W poniedziałek święto św. Katarzyny ze Sieny, o godz. 18:45 spotkanie wspólnoty „Błoto na oczy” w domu pielgrzyma.

2. We wtorek o godz. 19:00 Koło Biblijne na plebanii, a o godz. 20:00 schola dorosłych w domu pielgrzyma.

3. W środę o godz. 19:00 Nabożeństwo Zawierzenia (Fatima). Rozpoczęcie Mszą św., po niej odczytanie próśb i podziękowań oraz procesja różańcowa. Kazania w tym roku będzie głosił ks. dr Sławomir Jeziorski. Do uczestnictwa we Mszy świętej i posługi zapraszamy strażaków z Tarnowca i Umieszcza.

4. Rozpoczynamy Nabożeństwa majowe. W tym tygodniu w Tarnowcu w czwartek o godz. 17:30, w piątek o godz. 16:00, w sobotę o godz. 10:00, w niedzielę o godz. 16:00. We Wrocance zachęcamy do zbierania się i odśpiewania litanii loretańskiej o godz. 17:00.

5. W czwartek dodatkowa Msza święta o godz. 20:00. Po niej adoracja, która potrwa do piątku do godz. 16:00. Przez noc adoracja będzie w kościele, a od Mszy porannej w sali w dolnym kościele do godz. 16:00.

6. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Msza o godz. 10:00 w intencji Ojczyzny i strażaków. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to pierwszy piątek, spowiedź pół godziny przed wszystkimi Mszami, zachęcamy do spowiedzi we wcześniejsze dni.

7. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo w sobotę od godz. 8:00.

8. Rozpoczynamy wspólne przeżywanie pierwszych sobót miesiąca (maj-wrzesień). Pierwsze nabożeństwo w tą sobotę o godz. 10:00 (15-minutowe rozważanie i różaniec – prowadzi Róża św. Królowej Jadwigi), z Mszą o godz. 11:00. Zachęcamy do uczestnictwa.

9. Dziękujemy za sprzątanie i ofiary w minionym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy gr. 2. i 3. z Potakówki. Sprzątanie w sobotę o godz. 8:00.

 

10. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 7:00 i 8:30 możliwość 15-minutowej adoracji, przed Mszami o godz. 10:00 i 11:30 szkoła modlitwy, o godz. 16:00 majówka ze zmianą tajemnic różańcowych. Po Mszach Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych będzie zbierać na chore dzieci.

 

DZIĘKUJEMY ZA OFIARY SKŁADANE NA KONTO PARAFIALNE :

BS Biecz O/Tarnowiec nr 48 8627 1040 2005 7000 1603 0001   

 

Dzisiaj jest

niedziela,
23 czerwca 2024

(175. dzień roku)

Święta

Niedziela, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwunasta Niedziela zwykła

 

 

 

 

 

 

 

Synod w Diecezji Rzeszowskiej

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

eKAI

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła

     

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
22054178

GMINA TARNOWIEC

Statystyki

stat4u