18 listopada 2018

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 2. Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. O 16.00 różaniec z wypominkami. Wypominki za zmarłych można przynosić do zakrystii na konkretny dzień tygodnia, przez cały listopad.

2. W środę wsp. Ofiarowania NMP, w czwartek wsp. św. Cecylii – dzień modlitw w int. pielęgnujących śpiew i muzykę kościelną.

3. Dzień Skupienia dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 24 listopada (w sobotę) w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele w Tarnowcu. Udział w Dniu Skupienia jest obowiązkowy. Informacje i zapisy wraz z podaniem numeru PESEL do wtorku w zakrystii i u katechetów. Koszt 20 zł.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego i święto patronalne AK oraz KSM-u.

5. Prosimy o porządki na grobach i cmentarzu; chryzantemy wrzucamy na przyczepę, ale doniczki plastikowe zostawiamy obok przyczepy.

6. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Za ławkami gazetka parafialna „W Sercu Maryi”. Dzisiaj można zakupić kalendarz parafialny na 2019 rok – wspaniały prezent świąteczny (5 zł).

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 i 5 z Roztok, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 6 z Roztok i gr. 1 z Sądkowej.

8. Zachęcamy parafian, aby zabierać figurę św. Michała Archanioła do domów, rodzin – aby św. Michał chronił przed zakusami szatana.

9. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 16.00 LSO; w środę AK; w piątek na Mszy św. KSM, Oaza; w sobotę o 10.00 schola.

10. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy tak pięknie, dostojnie, pobożnie przeżywali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bóg zapłać za Waszą miłość i szacunek do Ojczyzny, za Wasz patriotyzm.

Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał.

(Ps 34)

wtorek,