27 maja 2018 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj o 11.30 rocznica I Komunii świętej.

2. Dzisiaj o 16.00 nabożeństwo majowe, we Wrocance o 14.30.

3. W środę (30.05) w naszej parafii Święto Nawiedzenia NMP – odpust parafialny. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Słowo Boże będzie głosił ks. Kazimierz Brzyski. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego połączona z Aktem Zawierzenia dzieci pierwszokomunijnych MBT. Pielgrzymka diecezjalna dzieci komunijnych; dzieci i młodzież z naszych szkół przychodzą z wychowawcami na godz. 11.00 – jest to dla nich dzień rekolekcyjny. Bardzo proszę jak co roku o pomoc w przyjęciu dzieci z diecezji, jeśli ktoś może, aby upiec ciasto i przynieść do Domu Pielgrzyma w środę z rana; o pomoc proszę zespół Caritas, AK, Domowy Kościół, KGW, młodzież z KSM-u i oazy. Po południu Msza św. o 17.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania. We Wrocance Majówka o 14.30 i Msza św.

4. W czwartek (31.05) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.30. Zakończenie majówek o 16.00, procesja wokół kościoła dla chorych, starszych. We Wrocance zakończenie majówek o 14.30 i Msza św. Po Mszy św. o 10.00 procesja eucharystyczna do Potakówki. Prosimy, aby przygotować drogę procesji, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja wokół kościoła, a w niedzielę po Mszy św. o 11.30.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź św. przez cały tydzień od 17.30. W sobotę o 17.30 różaniec Obrońców Życia, na Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. We Wrocance w Pierwszy Piątek spowiedź św. od 15.30 i o 16.00 Msza św.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby kościoła. Bóg zapłać młodzieży bierzmowanej za dar dla Sanktuarium.

7. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 3 i 4 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. We wtorek – przed odpustem do posprzątania świątyni bardzo prosimy rodziców młodzieży bierzmowanej i młodzież na godz. 19.00, w sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 5 i 6 z Sądkowej.

9. O prowadzenie Różańca św. prosimy: o 9:30 Różę MB Opiekunki Rodzin, o 11:00 Różę MB Różańcowej.

10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o 16.00, we Wrocance o 8.30.

11. Chorych odwiedzimy w sobotę z rana; w Pierwszy Piątek od godz. 12.00 odwiedziny chorych z Tarnowca i Umieszcza.

12. We wtorek (29.05) o godz. 19.00 spotkanie przedstawicieli KGW oraz przedstawicieli z jednostek OSP w celu omówienia przygotować do przyjęcia kapłanów z całej diecezji rzeszowskiej 9 czerwca.

13. Bardzo proszę wszystkie grupy działające w parafii, aby w poniedziałek i wtorek zrobiły porządki na skalniakach, aby na odpust było ładnie, estetycznie.

14. Próba liturgiczna kandydatów do bierzmowania w poniedziałek (28.05), w kościele o 17.00. Obecność obowiązkowa.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.

niedziela,
27 maja 2018