Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

 

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
3017572

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

 Ogłoszenia Parafialne

24 września 2017 – XXV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj o 16:00 Nieszpory i Msza św. Trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję” – prosimy o jej poparcie (konieczne jest podanie numeru PESEL).

2. W środę Nowenna do MBT – zapraszamy wszystkich czcicieli.

3. Zapraszamy do udziału w modlitwie: „Koronka na ulicach Miast Świata” – czwartek, 28 września, godz. 15:00, Tarnowiec - Mała Kalwaria.  

4. W piątek święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych; w niedziele: o 16:00 w Sanktuarium i Msza św., we Wrocance o 14:30 Różaniec i o 15:00 Msza św.; w ciągu tygodnia nabożeństwa o 17:00 i Msza św., we Wrocance o 15:30 Różaniec i Msza św. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy całe rodziny. Dzieci otrzymywać będą specjalne obrazki – prosimy rodziców o pomoc, aby najmłodsi parafianie mogli uczestniczyć w tych najpiękniejszych nabożeństwach.

6. Różaniec w przyszłą niedzielę poprowadzą: o 9:30 Róża MB Różańcowej, o 11:00 Róża MB Zawierzenia.

7. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci komunijnych, w niedzielę 1 października o godz. 15:45, dzieci przyjdą z rodzicami.

9. W przyszłą niedzielę odpust w Warzycach.

10. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17:00 LSO; w środę WSD i Radio Via; w czwartek o 16:00 schola; w piątek o 17:00 Oaza młodsza (dzieci od kl. IV SP); na Mszy św. o 18:00 Oaza starsza, KSM. Serdecznie zapraszamy.

11. WSD w Rzeszowie zwraca się z gorącą prośbą o zbiórkę płodów rolnych (ziemniaki, buraki ćwikłowe, warzywa, kapusta oraz pszenica). Dary można składać od poniedziałku do soboty w garażu pod Domem Pielgrzyma. Bóg zapłać za dary serca.    

12. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Są ciekawe artykuły. Za ławkami jest wyłożona również gazetka parafialna „W sercu Maryi”.

13. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 2 i 3 z Dobrucowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 7:30 prosimy gr. 4 z Dobrucowej i 1 z Potakówki. 

14. Zakończono malowanie dachu na Sanktuarium miesiąc wcześniej. Koszt całości to 51 tys. zł. Wszystko zostało zapłacone. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.  

15. Została wyłożona marmurem ściana prowadząca do MBT i obok zakrystii. Koszt 2800 zł.

16. Rejonowa Pielgrzymka Róż Różańcowych do naszego Sanktuarium odbędzie się 4 października. O 18:30 konferencja do członków Żywego Różańca, o 19:00 Msza św. – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie poprowadzą parafie Jasło – Sobniów i Czeluśnica.

17. 7 października w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”; modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Z naszej parafii przez Akcję Katolicką jest organizowany wyjazd do kościoła stacyjnego w Polanach. Zapisy w zakrystii do 30 września. Wyjazd 7 października o 9:15. Płatne w autobusie. Program: 10:30 modlitwa i konferencja wprowadzająca; 11:00 Eucharystia; 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; po nabożeństwie czas na posiłek (prowiant we własnym zakresie) i przejście na miejsce modlitwy do Huty Polańskiej ok. 5 km; o 14:00 modlitwa różańcowa; zakończenie ok. 16:00 i powrót do domu. Zapraszamy do udziału.

18. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Orzechowicz z Wrocanki i śp. Władysławę Dorociak z Sądkowej. Dobry Jezu, a nasz Panie …

 

Pan blisko wszystkich, którzy Go wzywają.

Ogłoszenia Parafialne

17 września 2017 – XXIV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj o 16:00 Nieszpory i Msza św. W Dębowcu odpust. Dziękujemy Parafianom za przyjęcie na nocleg pielgrzymów. Bóg zapłać za okazane dla nich serce.

2. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej diecezji zbiórka do puszek na potrzeby Radia „VIA”. Bóg zapłać za złożony grosz na ten cel. 17 września to również rocznica najazdu Sowietów na Polskę w 1939 roku.

3. Bóg zapłać Parafianom za udział w uroczystościach odpustowych od czwartku do niedzieli, za Wasze świadectwo wiary, obecność. Dziękujemy Ks. Infułatowi Wiesławowi z Rzeszowa – delegatowi Ks. bpa, chórowi z parafii Chrystusa Króla z Jasła, strażakom z OSP, policji, Paniom z KGW (z wszystkich wiosek) za pomoc i dary dla pielgrzymów, grupom duszpasterskim, masarniom z Dobrucowej i Wrocanki, firmie „Adam” z Potakówki, służbie zdrowia, młodzieży z LSO i KSM-u, pocztom sztandarowym, Stowarzyszeniu Sołtysów Województwa Podkarpackiego – szczególnie Panu Stanisławowi Lawera z Tarnowca, rodzinie Łuszcz za dary ziemi, Parafianom za ciasto, starostom dożynek – P. Justynie i Łukaszowi Łuszcz z Tarnowca, P. Agnieszce i Ewie za piękne dekoracje w kościele i na polu, P. Michałowi Smyka za nagłośnienie uroczystości, pielgrzymom z Jasła i Krosna (szli pieszo) – ok. 500 osób, wszystkim Gościom. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

4. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży; zapraszamy dzieci ze SP i Gimnazjum do wspólnej modlitwy. W czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. Prosimy, aby w tym tygodniu zabrać z kościoła wieńce dożynkowe.

6. Spotkanie duszpasterskie: w poniedziałek o 17:00 LSO; w środę Domowy Kościół; w czwartek o 16:00 schola; a po Mszy Kółko Biblijne; w piątek o 17:00 Oaza młodsza (dzieci od kl. IV SP); na Mszy św. o 18:00 Oaza starsza, KSM. Serdecznie zapraszamy na te spotkania.    

7. Katechezy dla kandydatów do bierzmowania: w poniedziałek o 16:30 klasa II gimnazjum z Tarnowca i kl. VII SP z Tarnowca; we wtorek o 17:00 kl. II gimnazjum z Umieszcza, kl. VII z Umieszcza i szkół poza parafią.  

8. Różaniec św. w przyszłą niedzielę poprowadzą: o 9:30 Róża MB Królowej, o 11:00 Róża MB Opiekunki Rodzin.

9. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Są ciekawe artykuły. Za ławkami jest wyłożona również gazetka parafialna „W sercu Maryi”.

10. Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Kocham Cię życie” w kaplicy MBT.

11. „Zatrzymaj Aborcję” – w przyszłą niedzielę będzie zbiórka podpisów popierająca tę inicjatywę; prosimy o jej wsparcie; konieczne jest podanie numeru PESEL, więc nie zapomnijmy wziąć dowodu osobistego.

12. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 7 z Brzezówki i gr. 1 z Dobrucowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 7:30 prosimy gr. 2 i 3 z Dobrucowej.  

13. Zachęcamy do wybrania się do kina na film „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Projekcje w kinie w Jaśle od 17 do 19 września o g. 17:00.

14. Zapraszamy do udziału w modlitwie: „Koronka na ulicach Miast Świata” - 28 września, godz. 15:00, Tarnowiec - Mała Kalwaria.

15. Rejonowa Pielgrzymka Róż Różańcowych do naszego Sanktuarium odbędzie się 4 października. O 18:30 konferencja do członków Żywego Różańca, o 19:00 Msza św. – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie poprowadzą parafie Jasło – Sobniów i Czeluśnica.

16. 7 października w całej Polsce odbędzie się wielka modlitwa różańcowa „Różaniec do granic”; modlitwa o pokój dla Polski i całego świata. Z naszej parafii przez Akcję Katolicką będzie organizowany wyjazd do kościoła stacyjnego w Polanach. Zapraszamy do udziału.

 

Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.

 

 

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej
bp Jan Wątroba

Zegar

Dzisiaj jest

sobota,
23 września 2017

(266. dzień roku)

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

Numer bieżący
 

 

GMINA TARNOWIEC

Administrator strony

              Kontakt

                

      mpatrz@gmail.com