16 września 2018
XXIV Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać Parafianom za udział w uroczystościach odpustowych w ubiegłą niedzielę, za Wasze świadectwo wiary. Dziękujemy Ks. bp. Edwardowi, strażakom z OSP, Starostom dożynek sanktuaryjnych, Paniom z KGW za pomoc i dary dla pielgrzymów, masarni z Dobrucowej i Wrocanki, firmie „Adam” z Potakówki, służbie zdrowia, policji, pocztom sztandarowym, młodzieży KSM-u i LSO, rodzinie Łuszcz za dary ziemi, grupom duszpasterskim, parafianom za dary i ciasto, Pani Agnieszce i Pani Ewie za piękne dekoracje w kościele i na zewnątrz, Panu Marcinowi i Grzegorzowi Szurkowi za nagłośnienie. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

2. Dzisiaj odpust w Dębowcu. Dziękujemy Parafianom za przyjęcie na nocleg pielgrzymów. Bóg zapłać za okazane dla nich serce.

3. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Komitetu Budowy Kościoła w Jaśle – pw. Chrystusa Króla, którzy będą zbierać ofiary do puszek na budowę świątyni. Prosimy o dary serca na ten szlachetny cel. Jako dekanat jesteśmy zobowiązani do pomocy tej wspólnocie. Bóg zapłać za zrozumienie. Za tydzień zbiórka do puszek na Radio VIA.

4. W poniedziałek rocznica najazdu Sowietów na Polskę w 1939 r.

5. W poniedziałek spotkanie Rodziny Radia Maryja w Dębowcu. Msza św. o 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.

6. We wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. O g. 17.30 rozstrzygnięcie konkursu parafialnego „Św. Stanisław Kostka Patron Polski” i wręczenie upominków. Zapraszamy na Mszę św. wieczorną wszystkie grupy duszpasterskie, Oazę, KSM, LSO, scholę, dzieci pierwszokomunijne, kandydatów do bierzmowania – po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.

7. W środę wsp. NMP z La Salette, Pojednawczyni Grzeszników.

8. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. Za ławkami jest wyłożona gazetka parafialna „W Sercu Maryi”.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 3 i 4 z Brzezówki, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 5 i 6 z Brzezówki.

10. O prowadzenie różańca św. prosimy o 9.30 Różę MB Gromnicznej, o 11.00 Różę MB Królowej.

11. Prosimy, aby w tym tygodniu zabrać z kościoła wieńce dożynkowe.

12. WSD w Rzeszowie zwraca się z gorącą prośbą o zbiórkę płodów rolnych: ziemniaki, buraki ćwikłowe, warzywa, kapusta oraz pszenica. Dary można składać od poniedziałku w garażu pod Domem Pielgrzyma. Bóg zapłać za dary serca.

13. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek o 17.00 LSO, w poniedziałek o 17.00 kandydaci do bierzmowania: kl. III gimnazjum i klasa 8 Tarnowiec; w piątek KSM i Oaza, w sobotę o 10.00 schola.

14. Rejonowa Pielgrzymka Róż Różańcowych do naszego Sanktuarium odbędzie się 3 października. O 18.30 konferencja dla członków Żywego Różańca, o 19.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Prałata Jana Szczupaka – wikariusza biskupiego ds. społecznych.

15. Społeczny Komitet obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości informuje, że podczas zbiórek publicznych zebrano 4800 zł. Po zakończeniu prac i zapłaceniu materiałów szczegółowe rozliczenie zostanie przedstawione na internetowych stronach naszej gminy. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim darczyńcom, którym droga jest idea Wolnej Polski za ofiarność.

Wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.

piątek,
21 września 2018

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty