Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

Święta

Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dzisiaj jest

niedziela,
28 maja 2017

(148. dzień roku)

Zegar

PRASA KATOLICKA

 

 

 

GN 35/2016

Licznik

Liczba wyświetleń:
2815208

Wyszukiwanie

21 maja 2017 – VI Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj o 11:30 Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i kapłanom za dotychczasowe wychowanie dzieci. Zadbajmy o godny i owocny przebieg uroczystości w rodzinach. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla Sanktuarium – został obłożony marmurem jeden filar. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na działalność Radia Via. Bóg zapłać za dary serca na katolicką rozgłośnię.

2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16:00 w Sanktuarium a we Wrocance o 14:30. W ciągu tygodnia majówki w Sanktuarium o 18:00, we Wrocance o 16:30. Dzieci komunijne wraz z rodzicami uczestniczą w Białym Tygodniu.

3. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

4. Spotkania duszpasterskie: w środę po Mszy św. Koło Przyjaciół WSD i Radia Via; w czwartek schola a po Mszy św. Koło Biblijne; w piątek KSM i Oaza.

5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. O 19:00 spotkanie dzieci klas IV przed rocznicą I Komunii św. Obecność obowiązkowa.  

6. Dziękujemy za pracę przy Sanktuarium rodzicom dzieci komunijnych oraz Paniom za posadzenie kwiatów w ogrodach sanktuaryjnych. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary składane na rzecz Sanktuarium.   

7. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 i 5 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 6 i 7 z Sądkowej.

8. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  

10. Odpust parafialny (Nawiedzenia NMP) przeżywać będziemy 31 maja, w środę. Uroczysta Msza św. z udziałem Ks. bpa Jana Wątroby, połączona z Diecezjalną Pielgrzymką Dzieci Komunijnych będzie o g. 11:00, a o 17:00 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

11. Prosimy o porządki na grobach i na cmentarzu. Niektóre groby są bardzo zaniedbane i zapomniane.

12. Procesja Bożego Ciała uda się do Brzezówki. Prosimy o wyznaczenie trasy i przygotowanie ołtarzy – angażuje się cała wioska.   

13. 28 maja Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium MB Saletyńskiej w Dębowcu. Zapraszamy do udziału jednostki OSP.  

14. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do diakonatu oraz diakonów – kandydatów do prezbiteratu. Święcenia diakonatu w sobotę 27 maja o g. 10:00 w Gorlicach; święcenia prezbiteratu 3 czerwca o g. 10:00 w Katedrze.

 

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Szeligę z Sądkowej. Dobry Jezu … 

14 maja 2017 – V Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj w parafiach naszej diecezji zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii, zwłaszcza zrujnowanego Aleppo. O 16:00 w Sanktuarium nabożeństwo majowe i Msza św. We Wrocance nabożeństwo o 14:30.     

2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są codziennie w Sanktuarium o 18:00, we Wrocance o 16:30. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

3. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli. Egzamin diecezjalny dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00.

4. W środę o 16:30 spotkanie dzieci komunijnych – obecność obowiązkowa. Pierwsza Komunia św. 21 maja 2017 o godz. 11:30; spowiedź św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych w piątek o 15:00 – w Godzinie Miłosierdzia.

5. Ojców dzieci komunijnych prosimy w środę, czwartek, piątek o pomoc w koszeniu placu przy Sanktuarium (paliwo, żyłkę dajemy, kosiarki żyłkowe prosimy przynieść ze sobą).

6. Rocznica I Komunii św. 28 maja na Mszy św. o 11:30. Próba dla dzieci klas IV w czwartek o 16:30 – obecność obowiązkowa.

7. W sobotę 20 maja przeżywać będziemy 17 rocz. konsekracji bpa Jana Wątroby, prosimy o modlitwę w Jego intencji.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 2 i 3 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 4 i 5 z Sądkowej.

9. O prowadzenie różańca św. w przyszłą niedzielę prosimy o 9:30 Różę MB Królowej, o 11:00 Różę MB Opiekunki Rodzin – w int. dzieci pierwszokomunijnych. Składka na działalność Radia Via.

10. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek LSO, w czwartek schola, a w piątek OAZA i KSM.

11. Trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy do zapisania się na konkretny dzień i zaproszenia św. Michała Archanioła do swojego domu.

12. Po niedzieli rozpoczniemy prace przy dachu na kościele. Najpierw czyszczenie środkami, a później malowanie. Umowę podpisała firma z Krosna – powierzchnia to ok. 1750 m2, koszt wykonania, z materiałami: ok 50 tysięcy złotych. Czas trwania: od maja do końca września 2017 roku. 

13. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

14. W ostatnim czasie zostało zakupione nagłośnienie bezprzewodowe do Sanktuarium (2 tys. zł.), pompa do źródełka, emblematy eucharystyczne na ołtarz i ambonę, 3 ornaty, szkatułka na figurę św. Michała Archanioła; odnowiono obraz MB Szkaplerznej – razem 4 tys. zł.

 

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Grodzickiego z Brzezówki i śp. Stefana Biernackiego z Potakówki. 

7 maja 2017 – IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza

 

1. Dzisiaj o 16:00 nabożeństwo majowe i Msza św. We Wrocance nabożeństwo o 14:30. Zmiana tajemnic różańcowych.    

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Odpust w Jaśle – Sobniowie - o g. 11:00 suma odpustowa.

3. W poniedziałek uroczystość św. Stanisława BM.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe są codziennie w Sanktuarium o 18:00, we Wrocance o 16:30. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, grafik wywieszony na tablicy ogłoszeń. Nie odrzucajmy miłości Matki Bożej.

5. W środę o 16:30 spotkanie dzieci komunijnych – obecność obowiązkowa.

6. W sobotę 100. Rocznica Objawień Fatimskich.

7. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

8. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 6 z Roztok i gr. 1 z Sądkowej, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 2 i 3 z Sądkowej.

9. O prowadzenie różańca św. w przyszłą niedzielę prosimy o 9:30 Różę bł. Karoliny Kózki, o 11:00 Różę MB Gromnicznej.

10. Spotkania duszpasterskie: w poniedziałek LSO, w środę AK, w czwartek schola, a w piątek OAZA i KSM.

11. Egzamin diecezjalny dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się 16 maja (wtorek) o g. 18:00 w Sanktuarium.

12. W tym roku procesja Bożego Ciała będzie do Brzezówki.

13. Trwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła w rodzinach naszej parafii. Zachęcamy do zapisania się na konkretny dzień i zaproszenia św. Michała Archanioła do swojego domu. Jako zachętę pragniemy przytoczyć świadectwo Małgorzaty z Rzeszowa: Gdy po rekolekcjach w naszej parafii i wizycie figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Gargano można było zabrać figurę do domu, zawahałam się. Już dawno jako domownicy przestaliśmy się razem modlić i nie wiedziałam, czy Michał Archanioł nie spędzi u nas czasu samotnie. Jednak po nieprzespanej nocy, rano pobiegłam do kościoła zapisać się na konkretny dzień. Wieczorem usiedliśmy rodzinnie przy figurce i odmawialiśmy wyuczone modlitwy, ale prawdziwej modlitwy w tym nie było. Znowu nie mogłam spać. Wstałam w nocy i uklękłam przed figurą. Łzy jak grochy otworzyły moje serce. Zwierzyłam się Aniołowi Miłosierdzia z alkoholizmu męża i zagrożonej ciąży córki. Po chwili ukląkł przy mnie mąż i rozpłakał się jak dziecko. Później przyszły dzieci a moje serce wypełniła radość i wiedziałam, że już wszystko będzie dobrze. Dzisiaj mój mąż chodzi na spotkania AA a córka urodziła zdrowego synka. Wszystko to dzięki Niemu, Rycerzowi Pana Boga, który bez wahania uzdrowił nasz dom, a którego ja wahałam się ugościć. Niech św. Michał Archanioł i w naszych rodzinach znajdzie otwarte drzwi i serca.

14. Serdecznie zapraszamy na program artystyczny „Jan Paweł II i orędzie z Fatimy”, który odbędzie się 12 maja (piątek) o 19:30 w szkole w Umieszczu.  

 

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Trucinę z Tarnowca i śp. Marię Rozparę z Tarnowca. 

30 kwietnia 2017 – III Niedziela Wielkanocna

Niedziela Biblijna

 

1. Dzisiaj o 16:00 Nieszpory i Msza św.   

2. Jutro, w poniedziałek (1.05) rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie nabożeństwo w Sanktuarium o g. 18:00 i Msza św. We Wrocance o 16:30 i Msza św. Dzieci będą otrzymywać piękne obrazki o Objawieniach Fatimskich. Na tablicy ogłoszeń będą wywieszone dni, w których poszczególne klasy mają obowiązek uczestniczyć w nabożeństwie. Dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św. uczestniczą jak najczęściej.

3. W poniedziałek (1.05) odpust w Gliniku Polskim ku czci św. Józefa Robotnika – suma o 10:30.  

4. Od 1 maja rozpoczynamy peregrynację Figury św. Michała Archanioła w rodzinach naszej parafii. Chcemy, aby ten szczególny Czas Łaski, którego doświadczyliśmy podczas rekolekcji wielkopostnych nadal w nas trwał i przynosił owoce. Figurę - rodzinnie odbieramy po Mszy św. wieczornej i przynosimy ją następnego dnia też na Mszę św. wieczorną. Bierzemy kronikę, modlitewnik. Można wpisywać się na listę peregrynacji, na konkretny dzień tygodnia.

5. We wtorek (2.05) – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy wywiesić flagę narodową – to jest obowiązek wobec Polski – naszej Ojczyzny.

6. W środę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 7:00, 10:00 i 19:00. We Wrocance o 8:30. Na Mszy o 10:00 modlić się będziemy w int. wszystkich jednostek OSP ku czci św. Floriana oraz w Rocznicę Konstytucji 3-Maja. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz wojskowy i Apel Poległych. Zapraszamy poczty sztandarowe szkół, jednostek OSP, KSM-u, wszystkich kochających Matkę Ojczyznę, Sołtysów, przedstawicieli władz gminy, nauczycieli naszych szkół, kombatantów. O godz. 19:00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną – są to szczególne nabożeństwa w 100. rocznicę Objawień w Fatimie. Nie bądźmy głusi na wołanie Maryi. Dzieci komunijne, młodzież gimnazjalna przyjdzie na godz. 19:00 z rodzicami. Nabożeństwo poprowadzi parafia Jasło – Fara, przewodniczył będzie Ks. Dziekan. Figurę na Kalwarię III Tysiąclecia poniosą strażacy z naszych jednostek, w czasie procesji odśpiewamy Litanię Loretańską. Rozważanie różańcowe i różaniec poprowadzą Parafianie z Jasła – Fary. Drodzy Parafianie! – przyjdźmy całymi rodzinami, aby modlić się na różańcu jak prosiła nas i prosi Maryja.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź od środy o 6:30 i 17:30. W sobotę z rana udamy się do chorych, a na Mszy wieczornej modlić się będziemy za matki w stanie błogosławionym.

8. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 4 i 5 z Roztok, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na g. 8:00 prosimy gr. 6 z Roztok i gr. 1 z Sądkowej.

10. Spotkania duszpasterskie: w czwartek o 16:00 schola, a po Mszy św. Koło Biblijne; w piątek na Mszy św. OAZA i KSM.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Różaniec św. poprowadzą o 9:30 Róża św. Józefa Opiekuna Rodzin, o 11:00 Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie majowym o 16:00, we Wrocance o 14:30.     

12. Wspólnota LIDIA zaprasza 1 maja kobiety na zajęcia warsztatowe dotyczące Biblii (Bibliodrama). Spotkanie odbędzie się w sali Domu Pielgrzyma. Rozpoczęcie o 10:00, potrwa około 3 godziny. Warsztaty poprowadzi Urszula Olbrych z Częstochowy. 

 

 

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej

Bp Jan Wątroba

Diecezja Rzeszowska

 

 

SERWIS PAPIESKI

 

Numer bieżący
 

 

GMINA TARNOWIEC

Administrator strony

              Kontakt

                

      mpatrz@gmail.com

Dźwięk