Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły Rok A, I Święto św. Mar

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Dzisiaj jest

sobota,
22 lipca 2017

(203. dzień roku)

Zegar

PRASA KATOLICKA

 

 

 

GN 35/2016

Licznik

Liczba wyświetleń:
2910668

Wyszukiwanie

16 lipca 2017 r. - XV Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Msze św. o 7:00, 9:00, 11:00 i 16:30; we Wrocance o 15:00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Dr Krzysztof Golas z Rzeszowa. Po Mszach św. można przyjąć szkaplerz przy ołtarzu Matki Boskiej Tarnowieckiej.

2. W czwartek 20 lipca przeżywać będziemy 4. rocznicę Ingresu do Katedry Rzeszowskiej naszego Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

3. W sobotę święto św. Marii Magdaleny.

4. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa- patrona kierowców. Ofiara do puszek przy błogosławieństwie przeznaczona będzie na środki transportu dla misjonarzy. Zbiórka organizowana jest przez MIWA Polska.

5. W przyszłą niedzielę różaniec św. poprowadzą o 9:30 róża Matki Boskiej Gromnicznej, o 11:00 róża Matki Boskiej Królowej.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na malowanie dachu na naszym sanktuarium. Prace nieustannie trwają. Koszt około 50 tys. zł.

7. Bóg zapłać Masarni z Dobrucowej za dary na odpust.

8.Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 14 i 15 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 16 i 17 z Tarnowca.

9. Dziękujemy także za prace przy kościele p. Janinie Wiatr, Matyldzie i Janowi Gibadło, Danucie Paszyna, Marii Rozpara i Józefowi Wójcikowi.

10. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli są dwa artykuły o naszym kościele i kościele we Wrocance. W Zakrystii można odebrać „Znak łaski” – pismo seminarium.

11. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie i godnym stroju w świątyniach.  

12. Zachęcamy parafian do wykonania wieńców dożynkowych jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu  i Matce Bożej za zbiory i chronienie nas od klęsk żywiołowych.

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Boskiej.

 

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Tomasik z Sądkowej i śp. Józefa Warzechę z Tarnowca.   

9 lipca 2017 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj o 16:00 procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny. Po procesji Msza św. o 16:30.

2. We wtorek święto św. Benedykta – Patrona Europy.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy Triduum przed odpustem MB Szkaplerznej – w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy nowennowe. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź św. codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

4. W przyszłą niedzielę odpust ku czci MB Szkaplerznej. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 – suma odpustowa, po południu o 16:30, we Wrocance wyjątkowo o 15:00. Po Mszach św. będzie można włączyć się do Bractwa Szkaplerza Świętego przy cudownej figurze MBT. Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Krzysztof Golas z Rzeszowa. W czasie odpustu prosimy strażaków o pomoc przy kościele i na parkingu.

5. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 12 i 13 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 14 i 15 z Tarnowca.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na malowanie dachu na Sanktuarium.

7. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać „Znak łaski” – pismo WSD.

8. Zachęcamy Parafian do wykonania wieńców dożynkowych jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za zbiory i chronienie nas od klęsk żywiołowych.

9. Prosimy o porządki na grobach i na cmentarzu.  

10. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie i godnym stroju w świątyniach.

11. W przyszłą niedzielę Różaniec św. poprowadzą o 8:30 Róża św. Józefa Sebastiana Pelczara, o 10:30 Róża bł. Karoliny Kózki.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Wyderkę i śp. Marię Labę.

13. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Pani Tarnowieckiej.

 

 

2 lipca 2017 – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj o 16:00 zmiana tajemnic różańcowych, we Wrocance o 8:30.

2. Składka przeznaczona jest na WSD.

3. W środę Nabożeństwo Zawierzenia i procesja na Kalwarię III Tysiąclecia o g. 19:00. Nabożeństwo poprowadzi parafia MB Częstochowskiej z Jasła i parafia Jaszczew. Figurę poniosą strażacy z Sądkowej i Dobrucowej. Serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną do wspólnej modlitwy.       

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. Spowiedź św. od środy od g. 17:30; we Wrocance spowiedź w piątek od 15:30, Msza o 16:00.   

5. Dziękujemy grupom duszpasterskim, Parafianom za pomoc w przyjęciu Ogólnopolskiej Pielgrzymki Obrońców Życia; dziękuję sponsorom, masarni z Dobrucowej i Wrocanki, firmie „Adam” z Potakówki, strażakom. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.  

6. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można odebrać „Znak łaski” – pismo naszego Seminarium Duchownego.

7. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie i godnym stroju w świątyniach.

8. W tym tygodniu w ogrodach sanktuaryjnych pracowali: AK, KSM, DK, P. Jan i Matylda Gibadło, Józef Wójcik, Danuta Paszyna, Małgorzata Krzysztyniak, Janina Wiatr, Maria Rozpara, Józef Chmura, lektorzy. Bóg zapłać za ofiarowany czas dla kościoła.

9. O prowadzenie Różańca św. prosimy o 9:30 Różę św. Stanisława Kostki, o 11:00 AK.

10. Prośba strażaków z Tarnowca, aby nie zastawiać wyjazdu – jest tam znak – za tydzień Policja będzie już karać mandatami.

11. Odpust MB Szkaplerznej będzie w niedzielę 16 lipca – suma o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. dra Krzysztofa Golasa.

12. Prosimy, aby nie spożywać alkoholu i nie wprowadzać psów na Kalwarię oraz Drogę Krzyżową – są to miejsca święte, kultu i godne szacunku.  

13. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 10 i 11 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W sobotę na godz. 8:00 prosimy gr. 12 i 13 z Tarnowca.

14. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na malowanie dachu na naszym kościele – Bóg zapłać. Jeszcze brak list: 18 z Tarnowca oraz 1, 5 i 6 z Brzezówki.

 

15. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBT w czasie wakacji i wypoczynku. 

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja Na Jasną Górę


Niedziela 9 lipca 2017 r.

(wyjazd o godz. 4:00)


Zapisy codziennie po Mszy św. w Zakrystii

 

25 czerwca 2017 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dzisiaj o 16:00 nabożeństwo do NSPJ.

2. W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7:00, 10:00 i 18:00; we Wrocance o 8:30. Składka przeznaczona w całym Kościele na „świętopietrze”.

3. W piątek – zakończenie nabożeństw czerwcowych; w lipcu po Mszy św. odmawiać będziemy litanię do MBT, aby wypraszać potrzebne łaski dla nas i wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę.      

4. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca; po Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.  

5. W sobotę - 1 lipca w naszym Sanktuarium odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutna za grzechy przeciw życiu. Rozpoczniemy o 9:00 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem
J.E. Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego; o 10:00 wykład ks. Jana Kobaka – Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin - „Wielkość i zagrożenia daru rodzicielstwa”; o 11:00 Droga Krzyżowa; 12:30 wspólna Agapa; Koronka na Kalwarii przy Pomniku Nienarodzonych. Zapraszamy wszystkich Parafian, którym droga jest sprawa obrony życia. Zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie, róże różańcowe, małżeństwa, nauczycieli, młodzież. Prosimy o pomoc strażaków, aby rozłożyli namiot; prosimy o pomoc w poczęstunku dla Pielgrzymów: AK, Domowy Kościół, KGW, zespół Caritas. Prosimy Parafian, kto może, o przyniesienie ciasta dla Pielgrzymów do Domu Pielgrzyma w sobotę. Bóg zapłać.

6. W czasie wakacji nie będzie odwiedzin chorych w Pierwsze Soboty Miesiąca. W razie potrzeby o każdej porze dnia udamy się z posługą do chorych.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych – w Sanktuarium o 16:00, we Wrocance o 8:30.

8. W czasie wakacji pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., modlitwie i godnym stroju w świątyniach.

9. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej.

10. Dziękujemy za sprzątanie świątyni gr. 8 i 9 z Tarnowca, za ofiarę na Sanktuarium. Msza św. za dobroczyńców w środę. W piątek na 18:30 prosimy gr. 10 i 11 z Tarnowca.

11. O prowadzenie Różańca św. prosimy o 9:30 Różę św. Mikołaja, o 11:00 Różę św. Moniki. 

12. Dziękujemy Parafianom za złożone ofiary na malowanie dachu na naszym kościele; prace trwają. Został też pomalowany dach na kaplicy cmentarnej przez P. Krzysztofa Lepuckiego. Bóg zapłać.   

13. Zarząd OSP we Wrocance zaprasza dzisiaj na uroczyste obchody 110-lecia założenia OSP we Wrocance. Msza św. we Wrocance o 14:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy Parafian.

14. W najbliższym czasie przeżywać będziemy wiele uroczystości w naszym Sanktuarium – Pielgrzymka Obrońców Życia, Fatima – dlatego bardzo prosimy, aby wszystkie grupy duszpasterskie w tym tygodniu uporządkowały swoje skalniaki na te uroczystości. Prosimy o pomoc młodzież, która ma wakacje.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Rosia z Sądkowej.

 

16. Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzymy obfitości Bożych łask i opieki MBT w najbliższym tygodniu i na czas wakacji. 

 

 

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej

Bp Jan Wątroba

Diecezja Rzeszowska

 

 

SERWIS PAPIESKI

 

Numer bieżący
 

 

GMINA TARNOWIEC

Administrator strony

              Kontakt

                

      mpatrz@gmail.com

Dźwięk