Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
4700766

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

Nabożeństwo ku czci poległych

 13 04 2012rW tym dniu wspominamy tragiczne dla Polski wydarzenia sprzed lat, które przez długi czas były ukrywane przed światem .Wydarzenia , które nie pozostały bez wpływu na dzieje naszego Państwa i Narodu. Jakże straszne i złowrogo brzmią nawet dzisiaj słowa pochodzące z pisma towarzysza Berii do towarzysza Stalina –


 … Wobec tego że oni wszyscy są twardymi i nieustępliwymi wrogami władzy radzieckiej, radzieckie NKWD uważa za konieczne:


[1] Nakazać NKWD postawienie przed specjalnymi trybunałami:


a) 14700 byłych oficerów, urzędników państwowych, obszarników, oficerów policji, wywiadu, żandarmów, osadników w rejonach przygranicznych i strażników więziennych z obozów jenieckich;


 b) razem z 11 tysiącami członków różnych kontrrewolucyjnych organizacji szpiegowskich i sabotażowych, obszarników, kapitalistów, byłych polskich oficerów, urzędników państwowych oraz aresztowanych uciekinierów przetrzymywanych w zachodniej Ukrainie i Białorusi wymierzając najwyższą karę: rozstrzelanie.


[2] Przeprowadzenie tych spraw bez udziału zatrzymanych i bez oskarżeń, wyroki w śledztwie powinny być sformułowane następująco:


 a) dla jeńców w obozach w formie certyfikatów radzieckiego NKWD;


b) dla aresztowanych w formie certyfikatów ukraińskiego i białoruskiego NKWD.


[3] Sprawy powinien rozpatrzeć i ogłosić wyroki 3-osobowy trybunał złożony z towarzyszy Merkułowa, Kobułowa i Basztakowa.


Ludowy Komisarz radzieckiego NKWD Ławrientj Beria


 


10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41:06 czasu środkowoeuropejskiego (CEST) (10:41:06 czasu moskiewskiego)[2][3]. Zginęło w niej 96 osób: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.


W nawiązaniu do tamtych tragicznych wydarzeń, spotkaliśmy się na nabożeństwie w intencji ofiar. Kazanie okolicnościowe wygłosił ks. dr Marian Putyra. Po Eucharystii ks dziekan Zbigniew Irzyk poświęcił tablicę upamietniajacą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej, którą odsłoniła obecna na uroczystości pani senator Alicja Zając. Następnie odbył się Apel Poległych w Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje, wszystkich poległych w obronie Ojcyzny i pod Smoleńskiem. Dziękujemy za udział pocztom sztandarowym, przedstawicielom władz lokalnych i parlamentu, oraz mieszkańcom parafii. Dziękujemy młodzieży z zespołu muzycznego przy GOK oraz opiekunom, za przgotowanie oprawy muzycznej i osobom zaangażowanym w oprawę liturgiczną. [1] 

Powrót

Dzisiaj jest

wtorek,
16 lipca 2019

(197. dzień roku)

Zegar

Święta

Wtorek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Fotogaleria

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

Diecezja Rzeszowska

 

 

Numer bieżący
 

GMINA TARNOWIEC

 

Administrator strony

              Kontakt

                

          gwolan@o2.pl