Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Chrzty w Parafii

 Znalezione obrazy dla zapytania sakrament chrztu Å›wiÄ™tego

Sakrament Chrztu Świętego - udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza komunia święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

PRASA KATOLICKA

 

Gość Niedzielny

                          

 

      AKT  ZAWIERZENIA         

  ROLNIKÓW  DIECEZJI  RZESZOWSKIEJ

     MATCE  BOŻEJ TARNOWIECKIEJ

           - PANI ROLNICZEGO TRUDU

           

Matko Boża Tarnowiecka,  Pani Rolniczego Trudu! W liturgiczną uroczystość Twego Narodzenia, padamy do Twoich stóp wraz z Pasterzami naszej diecezji, kapłanami oraz wszystkimi utrudzonymi pracą na roli,  którzy troszczą się, by nikomu z nas nie zabrakło „chleba naszego powszedniego”, aby dokonać aktu zawierzenia wszystkich Rolników naszej diecezji, tych, którzy  „nas żywią i bronią”.

Czynimy ten akt zawierzenia przyzywając wstawiennictwa Patronów naszej diecezji: św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa i bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy, którzy dojrzewali do świętości w rodzinach rolniczych i poprzez pracę na roli. Przyzywamy orędownictwa bł. Jana Pawła II, który przebywając  na podkarpackiej ziemi ‘pragnął oddać hołd  miłości rolnika do ziemi, bo ta miłość zawsze stanowiła mocny filar, na którym opierała się narodowa tożsamość”.

Wraz z bł. Janem Pawłem II, który Tobie Najlepsza Matko ,  zawierzył siebie samego i losy  Kościoła i świata, ‘‘pragniemy dziś oddać  hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym  rękom, które z trudnej , ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a chwilach zagrożenia były zawsze gotowe  tej ziemi strzec i bronić. ’’

Przyrzekamy ’’pozostać  wierni tradycjom naszych ojców. Oni podnosząc wzrok znad ziemi ogarniali nim horyzont , gdzie niebo łączy się z ziemią i do nieba zanosili modlitwę o urodzaj, o ziarno dla siewcy i ziarno dla chleba ’’.

”Oni w Imię Boże rozpoczynali każdy dzień i każdą swoją pracę i z Bogiem swoje rolnicze dzieło kończyli.  Przyrzekamy pozostać wierni tej prastarej tradycji! Ona  wyraża najgłębszą prawdę o sensie i owocności naszej pracy”.

Świadomi podobieństwa do ewangelicznego siewcy, przyrzekamy szanować każde ziarno zboża  kryjące w sobie cudowną moc życia. Przyrzekamy również szanować ziarno Słowa Bożego. Dołożymy starań, aby z ust polskiego rolnika nie znikło piękne pozdrowienie „szczęść Boże!”  i  „ Niech będzie pochwalony Jezu Chrystus” , o co prosił  nas  bł. Jan Paweł II.

„Chcemy tworzyć kulturę wsi, w której  obok nowych wymiarów, jakie  niosą czasy – pozostanie      - jak u dobrego gospodarza   - miejsce na rzeczy stare, uświęcone tradycją, potwierdzone przez prawdę wieków.”

 

Matko Zawierzenia – Tarnowiecka Pani! Pomóż nam mocno  uchwycić się Jezusa – Dobrego Siewcy i iść za Jego głosem po drogach, które  nam wskazuje. Ucz nas solidarności z potrzebującymi pomocy w kraju i poza jego granicami. Tej pomocy sami w trudnych latach  doświadczaliśmy – trzeba – abyśmy umieli ją odwzajemniać pamiętają o innych, szczególnie  o najuboższych, rodzinach wielodzietnych, bezrobotnych  i pozbawionych dachu nad głową!

Maryjo, wspieraj nas swoimi modlitwami i wypraszaj u Syna Swego Najmilszego tę łaskę, abyśmy słowa tego zawierzenia dochowali i wierni Twemu Synowi pozostali. Amen.

Ks. mgr Jerzy Uchman                                                   +Kazimierz Górny

Diecezjalny Duszpasterz Rolników                                 Pasterz Kościoła

Diecezji Rzeszowskiej                                                       Rzeszowskiego

 

Dzisiaj jest

środa,
18 września 2019

(261. dzień roku)

Święta

Środa, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, I
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

 

 

 

 

Szlak Maryjny

 - Wirtualne wędrówki po Sanktuariach Maryjnych -

https://www.szlak.maryjny.pl/show.php?name=tarnowiec&lang=pl

- Znajdziesz tu między innymi wirtualny spacer po Tarnowieckim Sanktuarium -

Diecezja Rzeszowska

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

GMINA TARNOWIEC

Licznik

Liczba wyświetleń:
4912960

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u