PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W niedzielę 27 stycznia w Domu Pielgrzyma odbył się po raz kolejny Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży. Młodzi artyści przybyli wraz z rodzicami i dziadkami, którzy dodawali im otuchy przed występem. Każdy z 19 uczestników zaśpiewał jedną kolędę lub pastorałkę, którą oceniało jury w składzie: ks. Nikodem Rybczyk, p.Teresa Wyderka, p. Edyta Koszyk, Katarzyna Musiał, Joanna Wachel. Komisja wyróżniła 11 wykonawców, którzy otrzymali nagrody i dyplomy. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Olbrot, Jakub Lula, Gabriela Lepucka, Klaudia Budnik, Patrycja Betlej, Natalia Wietecha, Patrycja Maczuga, Julia Lorenc, Marek Śliwa, Natalia Maciejczyk, Klaudia Stanula Pozostali uczestnicy otrzymali za swój występ dyplomy i upominki. Należeli do nich: Maciej Grzesik, Tomasz Wietecha, Dominka Berowska, Maria Berowska, Oliwia Betlej, Julia Dłuska, Weronika Wójcik, Aleksandra Stanula. Ksiądz proboszcz Jerzy Uchman podziękował wszystkich młodym wykonawcom za piękne śpiewy, przypominając, że kto śpiewa ten dwa razy się modli. Zachęcał do rozwijania swoich talentów i dzielenia się nimi, zapraszając do udziału w kolejnej edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Sponsorami Przeglądu byli: ks. Jerzy Uchman, ks. Nikodem Rybczyk, p. Teresa Wyderka, p. Edyta Koszyk, p. Tadeusz Radoń, p. Danuta Budniak, p. Barbara Lula, p. Małgorzata Betlej, p. Maria Cyrkiel, którym serdecznie dziękujemy za dar serca,

SZOPKI Z PARAFII TARNOWIEC W RZESZOWIE

Szopki zgromadzone w kościele w Tarnowcu, głównie w kaplicy Matki Bożej to prace konkursowe Gminnego konkursu „Z Aniołem w tle”, organizowanego już od siedmiu lat przez p. Edytę Koszyk. W tym roku dwie szopki z tego konkursu, które zajęły II miejsce wykonane przez Szymona Kupkę i Patrycję Ziębę oraz szopki wykonane przez Michała Sanockiego, Przemysława i Gabriela Baran oraz przez Annę i Magdalenę Ryżowicz, Kacpra Kobaka, Patrycję Betlej i Natalię Wietechę, Krystiana Sanockiego, Joannę Karamon i Annę Sanocką wzięły udział  w XX edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w Rzeszowie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się  w niezwykłej scenerii Rzeszowskiego Rynku, w święto Trzech Króli. Uczestnicy konkursu najpierw wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który wyruszył z pod kościoła Farnego w Rzeszowie. Barwny Orszak na czele z ks. biskupem Kazimierzem Górnym, prezydentem miasta Tadeuszem Ferencem i wicemarszałkiem województwa Anną Kowalską przemaszerował ulicami Rzeszowa. Po drodze uczestnicy Orszaku mogli oglądać trzy krótkie scenki związane z narodzeniem maleńkiego Jezusa. Mędrcy ze Wschodu przybyli na Rynek Rzeszowski, gdzie przed Świętą Rodziną złożyli swe dary i oddali pokłon Jesusowi . Mogli też wraz z wszystkimi uczestnikami podziwiać szopki wystawione na Rynku.

Po Orszaku Trzech Króli na scenie Rynku przystąpiono do  rozdania nagród w jubileuszowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród 500 prac konkursowych, wykonanych różnymi technikami o  różnej wielkości jury wybrało 90 prac, które otrzymały nagrodę główną. Nagrodą tą jest wycieczka do Warszawy 18 stycznia br., w programie której przewidziane jest zwiedzanie Sejmu i Senatu oraz atrakcyjny pobyt w Centrum Nauki Kopernik.

Wśród  90 zdobywców nagrody  głównej znaleźli się nasi parafianie:

• Przemysław i Gabriel Baran z ZSP w Tarnowcu,
  • Szymon Kupka z ZSP w Tarnowcu,
  • Anna i Magdalena Ryżowicz z ZSP w Umieszczu,
  • Kacper Kobak z ZSP w Umieszczu,
  • Patrycja Betlej i Natalia Wietecha z ZSP w Umieszczu,
  • Krystian Sanocki z ZSP w Umieszczu.

Wyróżnienia otrzymali:

• Joanna Karamon z ZSP w Umieszczu,
  • Anna Sanocka z ZSP w Umieszczu,
  • Patrycja Zięba z ZSP w Tarnowcu,
  • Michał Sanocki z ZSP w Tarnowcu.

Dodatkową nagrodą dla wszystkich wykonawców szopek jest ich prezentacja w Europejskiej Galerii Wystawowej w Millenium Hall do 2 lutego 2013 roku. Opiekę nad konkursem sprawowały panie: Krystyna Procner-Tomkiewicz, Edyta Koszyk i Marta Kapała.

Szczególne podziękowania należą się także tym wszystkim, którzy pomagali twórcom wszystkich szopek oraz bombek i wieńców zaprezentowanych w kościele w Tarnowcu stworzyć tak oryginalne prace.

Szymon i jego szopka.

Szopka Szymona znalazła się wśród prac wyróżnionych w Rzeszowskim Konkursie Szopek

JASEŁKA

Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół w Tarnowcu pt. Prawda Bożego Narodzenia w naszym życiu.

SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ WSD RZESZÓW W BRZOSTKU

Tegoroczne spotkanie Przyjacół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie dla rejonu Jasło- Gorlice, odbyło się 12. 01 w Brzostku.urpczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym mszą świętą z kazaniem ks Stanisława Kamińskiego, ojca duchownego seminarium. również gospodarz miejsca, ks dr prałat Jan Cebulak, przybliżył nam historię kościoła , pochodzenie pięknych ołtarzy, oraz funkcjonujące w parafii dzieła pomocy potrzebującym. Po zakończonej Eucharystii, uczestnicy udali się do Środowiskowego Domu Samopomocy im Błogosławionego Jana Pawła II. Więcej na temat tego wspaniałego obiektu można przeczytać na http://sds.brzostek.pl/ warto zapoznać się z tym tematem. Delegacja reprezuntująca parafię Tarnowiec, miała mozliwośc przezycia wspólnego kolędowania, radości, dzielenia się wiarą , oczywiście współnej modlitwy o nowe powołania kapłańskie i wytrwałość dla wszystkich, którzy wybrali tę drogę życia.

DZIECI KOLĘDUJĄ JEZUSOWI

20216698