Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

dołącz na fb

 dołącz do nas na facebooku

Chrzty w Parafii

 

Sakrament Chrztu Świętego

udzielany jest w każdą

pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
5196581

Statystyki

stat4u

PRASA KATOLICKA

Tygodnik Niedziela

 

 Nowy numer 49/2019

           =====>otwórz<=====

   11 luty - Dzień Chorych w Tarnowcu

     Śnieżna zima nie stanęła na przeszkodzie wiernym, którzy 11 lutego licznie przybyli do tarnowieckiego sanktuarium .

O godzinie 9 świątynię wypełnił śpiew i modlitwa osób, które chociaż dotknięte uciążliwością choroby czy późnego wieku, radosne spojrzenia kierowały ku Cudownej Figurze Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. Obok kapłanów celebrujących Mszę Świętą, służbę przy Ołtarzu podjęli ministranci-seniorzy. W wygłoszonym Słowie Bożym, ks kustosz Jerzy Uchman wyraził wielką empatię z chorymi, oraz podkreślił zbawienną wartość cierpienia przeżywanego w łączności z Chrystusem i Jego Matką. .,,Wy jesteście skarbami Kościoła..." - słowa otuchy i wsparcia na wypadek zwątpienia w cierpieniu są nieocenione, aby nikt nie czuł się samotny, opuszczony czy niepotrzebny w swojej trudnej sytuacji. Trudno czasem pogodzić się z cierpieniem , zaakceptować niesprawność, zrozumieć sens takiego stanu. Tak jak trudne są słowa ,, Kogo Pan miłuje, temu krzyża nie żałuje"...  

      -  Z Chrystusem wszystko ma sens, nawet cierpienie i śmierć; bez Niego niczego nie można do końca wyjaśnić, nawet godziwych przyjemności, które Bóg zechciał połączyć z różnymi momentami ludzkiego życia              Jan Paweł II, Meksyk, 24. 01. 1999 r

     Warto pamiętać, że wszystkim chorym, cierpiącym z różnych powodów, zwłaszcza samotnym - obok leków -  potrzebne jest dobre słowo, życzliwa obecność bliskich osób i możliwość korzystania z dobrodziejstwa sakramentów  świętych. Kiedy nasz chory nie może udać się do kościoła zróbmy wszystko, by umożliwić mu wizytę kapłana w domu. Po zakończonej uroczystości  w kościele, duszpasterze udali się do domów tych chorych, którzy tej posługi potrzebowali. 

 

11 lutego - Dzień Chorych

Powrót

        EUCHARYSTIA NIE ZNA GRANIC

   W niedzielę 10 lutego, mieliśmy przyjemność przywitać w Sanktuarium Pielgrzymów ze Słowacji, którzy przybyli do Tarnowca na krótki pobyt, w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska- Republika Słowacka,  Projekt „Bliżej siebie - Gmina Tarnowiec i Obec Zlatá Baňa” . Obok zajęć przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Goście ze Słowacji wraz ze swoim Wójtem nie pominęli naszego sanktuarium. Uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii, po zakończeniu której, z zainteresowaniem wysłuchali historii Cudownej Figury, związanej poniekąd z ich krajem - jak głosi podanie - figura została wykonana w Lewoczy, przez mistrza Pawła, lub pod jego okiem.  Ksiądz kustosz zapoznał ich także z charyzmatem tego miejsca.  Po krótkiej z konieczności prelekcji, w modlitwie u stóp Pani Tarnowieckiej, ks kanonik J Uchman zawierzył pielgrzymów i ich rodziny Matce Najświętszej. 

    Wspomnienie czasów , kiedy do Tarnowca przybywały liczne rzesze pielgrzymów ze Słowacji i Wegier, tak, iż księża spowiadali pątników w ich własnych językach, bo zdążyli się ich nauczyć z osłuchania - wzbudziły w słuchaczach większe zainteresowanie historią Sanktuarium. Sami również poprosili o wspomnienie  o Błogosławionym Janie Pawle II i jego relikwiach tutaj obecnych. Z wielką czcią ucałowali relikwiarz podany im przez ks proboszcza.

    Jest to poniekąd znak, że Eucharystia nie zna granic językowych, państwowych, ani też nie jest czymś, co trzeba chować w obliczu unijnych haseł. Wręcz przeciwnie.

     Właśnie bł Jan Paweł II zobowiązał nas do tego, byśmy szli do Europy z Chrystusem. 

Tarnowiec - Zlatá Baňa

Powrót

Dzisiaj jest

piątek,
06 grudnia 2019

(340. dzień roku)

 

Święta

Piątek, I Tydzień Adwentu
Rok A, II
Dzień Powszedni albo wsp. św. Mikołaja, biskupa

 

   P A T R O N  D N I A

         Święty Mikołaj, biskup

 

biblia

 

 

 

 

S z l a k  M a r  y j n y

wirtualny spacer po sanktuarium

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

Diecezja Rzeszowska

 

 

eKAI

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła

GMINA TARNOWIEC