Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

11.11.2013 r Święto Niepodległości

Wierni wypełnili świątynię, aby uczcić Święto Niepodległości uczestnictwem we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny Już przed godziną 14, w sanktuarium rozbrzmiewały piesni patriotyczne, w wykonaniu, zespołu Potakowianki, Następnie zespol Tarnina pod kierunkiem pani mgr Marty Kapały zapewnił oprawę wokalną Liturgii,czytania podjęli przedstawiciele OSP. .Ksiądz Kustosz Jerzy Uchman z radością powitał przybyłych gości, przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli, poczty sztandarowe reprezentujące - Zespół Szkół Publicznych w Umieszczu, Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu, Oddziały Ochotniczej Straży Pożarnej z Tarnowca, Potakówki, Wrocanki, Roztok, Umieszcza, Dobrucowej, Sądkowej, Brzezówki, także z Łajsc i Glinika Polskiego oraz Stowarzyszenie Sołtysów i wszystkich parafian. W okolicznościowym kazaniu ksiądz Kustosz wskazał na wierność naszego narodu Ojczyżnie i Bogu w najtrudniejszych okresach historii, na dbałość i zachowanie chrześcijańskich tradycji i dobrych obyczajów tak w życiu rodzinnym jak i społecznym Polaków. Mszę świetą współcelebrowali - ojciec Jan Radoń, proboszcz kamczackiej parafii przebywający na urlopie oraz ksiądz emeryt Aleksander Radoń. W zaduszkowy charakter listopada wpisała się również uroczystość na Cmentarzu Wojskowym, gdzie w modlitwach polecono Miłosierdziu Bożemu dusze poległych w walkach na naszej ziemi. W skupieniu wysłuchaliśmy Apelu Poległych. Pod głównym pomnikiek tej żołnierskiej kwatery , kwiay złożyli -wójt gminy pan Bogusław Wójcik, młodzież z ZSP w umieszczu, Koło Gminne PSL w Tarnowcu, pracownicy GOK, przedstawiciele OSP. Również w Domu Ludowym w Roztokach, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej przedstawili program o tematyce patriotycznej. Organizatorami tegorocznych Obchodów Święta byli: Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowcu Parafia Tarnowiec, Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Roztokach.

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogues?a, prezbiterów, o