Menu

 

    TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Chrzty w Parafii

 Znalezione obrazy dla zapytania sakrament chrztu Å›wiÄ™tego

Sakrament Chrztu Świętego - udzielany jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 

Pierwsza Komunia Święta

Znalezione obrazy dla zapytania pierwsza komunia święta

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

PRASA KATOLICKA

 

Gość Niedzielny

Ogólnopolskie obchody 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

19 stycznia br w kościele parafialnym w Wierzchosławicach pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Modlono się w intencji Ojczyzny i rolników. Msza Świeta rozpoczynająa obchody rocznicowe rozpoczęła się o odz. 11. , przewodniczył Bp Andrzej Jeż. Jak podaje ekai.pl Biskup tarnowski podkreślił, że dorobek intelektualny Wincentego Witosa oraz umiejętność poruszania się w skomplikowanym świecie polityki lokują go wśród najwybitniejszych przedstawicieli myśli politycznej. Bp Jeż przypomniał, że Wincenty Witos odznaczał się głęboką moralnością, która jest swoistym kompasem życia wiodącym zawsze we właściwym kierunku. Był człowiekiem skromnym, społecznikiem i wielkim patriotą. Jak sam powtarzał, w życiu kierował się zasadą: „Kiedy nie było Polski – dążyć do niej, gdy przyszła – pracować dla niej, a gdy będzie trzeba – bronić jej” Po mszy św uroczysty pochód udał sie do grobu Wincentego Witosa gdzie złożno wiązanki kwiatów, by uczcić urodziny wybitnego przywódcy chłopskiego. Kwiaty złożyli - Prezes PIS Jarosław Kaczyński oraz NSZZ RI Solidarnośc. O godz. 13.00 w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach konferencję naukową otworzył Wojciech Włodarczyk, przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”. Kolejne punkty konferencji to -wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego i senatora Jerzego Chróścikowskiego, przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność”. - „Wincenty Witos – człowiek symbol niezależnego ruchu ludowego” wykład wygłosił Prof. Włodzimierz Bernacki -o równych szansach dla polskiej wsi mówił Janusz Wojciechowski, poseł do Parlamentu Europejskiego - Duszpasterz Rolników Diecezji Rzeszowskiej ks. kanonik Jerzy Uchman, proboscz parafii Tarnowiec, w swojej prelekcji podkreślił że „Wiara i Kościół zawsze była i jest na pierwszym miejscu w środowisku wiejskim” Wincenty Witos – polski polityk, działacz ruchu ludowego, czterokrotny premier Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1895 w Stronnictwie Ludowym, w latach 1908–1914 poseł do galicyjskiego Sejmu Krajowego, od 1909 do 1931 wójt Wierzchosławic. Wikipedia Data i miejsce urodzenia: 22 stycznia 1874, Wierzchosławice, Polska Data i miejsce śmierci: 31 października 1945, Kraków, Polska

Powrót

Spotkanie Przyjaciół WSD z Klerykami w Tarnowcu

Wchodząc w Nowy Rok, pełni nowych nadziei i planów, kultywujemy tradycję noworocznych spotkań i dobrych życzeń. Tym razem, spotykamy się jako przyjaciele WSD Rzeszów, z naszymi seminarzystami i z ich ojcem duchownym. Ksiądz dr Stanisław Kamiński to jednoczęśnie Prezes Stowarzyszenia, kilka dni temu ponownie wybrany do pełnienia tej funkcji . Pośród nas, przyjaciół WSD także nawiązują się znajomości i przyjaźnie, dzięki tym właśnie spotkaniom. Do wspólnej modlitwy i kolędowania dołączyli księża z sąsiednich parafii - ks. prałat Wacław Rybka z przedstawicielami parafii Szebnie oraz z Warzyc proboszcz Ks. Kazimierz Brzyski, RM i emerytowany prałat ks.Tadeusz Sabik. Kustosz naszego sanktuarium, obok duchowieństwa z radością przywitał rodziny obecnych kleryków i pielgrzymó z niezawodnych Rożnowic. W drugiej cząści spotkania, po Mszy Świętaj, goscie i parafianie udali sie do Domu Pielgrzyma, gdzie wspólne kolędowanie przy gościnnym stole nadało spotkaniu rodzinny klimat. Jest to także okazja do zapoznania się z całorocznym podsumowaniem działalności Stowarzyszenia i Seminarium.

Powrót

Kolędnicy Misyjni 2014

5 stycznia 2014, Kolędnicy Misyjni z Umieszcza kultywując starodawny obyczaj, odwiedzali mieszkańców z kolędą i noworocznymi życzeniami. Przy tej okazj i przeprowadzali kwestę na potrzeby misji w Kongo.

Powrót

Dzisiaj jest

środa,
18 września 2019

(261. dzień roku)

Święta

Środa, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, I
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

 

 

 

 

Szlak Maryjny

 - Wirtualne wędrówki po Sanktuariach Maryjnych -

https://www.szlak.maryjny.pl/show.php?name=tarnowiec&lang=pl

- Znajdziesz tu między innymi wirtualny spacer po Tarnowieckim Sanktuarium -

Diecezja Rzeszowska

 

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

GMINA TARNOWIEC

Licznik

Liczba wyświetleń:
4913003

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u