Procesja Bożego Ciała

19. 06.2014r Tarnowiec -Wrocanka Tegoroczna trasa naszej procesji prowadziła z Tarowca do Wrocanki, a wyruszyła z kościoła parafialnego po Mszy Świętej z godziny 10.00 . Liczna rzesza wiernych dała świadectwo swej wiary uczestnicząc w tym wydarzeniu. Starannie przygotowane ołtarze potwierdziły głębokie zaangażowanie parafian w przeżywanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Wymowa ołtarzy była ściśle związana z charakterem tego pięknego dnia - Wspólnota Eucharystyczna, dzielenie chlebem - przy drugim ołtarzu siedem koszy ułomków chleba rozdane uczestnikom procesji - hasła kolejnych dwóch ołtarzy brzmiały : ,, Eucharystia Jest Zadatkiem Życia Wiecznego" oraz ,,Euharystia Źródłem Naszej Jedności z Bogiem i z Ludźmi." Uroczyste Te Deum przed kościołem filialnym we Wrocance było zakończeniem procesji. Po zakończeniu, ksiądz proboszcz skierował podziękowanie do wszystkich organizatorów i uczestników procesji, zwłaszcza przygotowującym ołtarze, dzieciom i strażakom, zapraszając do uczestnictwa w całej Oktawie Bożego Ciała.

Wprowadzenie Relikwii Błogosławionego Ksiedza Jerzego Popiełuszki Do Naszej Świątyni

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko dla Tanowca

piątek,