Sakrament Chrztu Świętego

pierwszą niedzielę miesiąca.

Uroczystość Pierwszej Komunii

Świętej w Tarnowcu zawsze ma

miejsce w trzecią niedzielę maja.

Nowy numer 41/2019

Modlitewna Pamęć

31. 07.2014 r m o godzinie 10:00 zgromadziliśmy się w świątyni na Mszy Świetej za śp. księdza Franciszka , Bogunia. Eucarystii przewodniczył ks. biskup Edward Białogłowski polecając Bogu także dusze innych zmarłych kapłanów. W dniu wspomnienia św. Ignacego Loyoli, modlili się z nami młodzi pielgrzymi ze swoimi proboszczem ks. Andrzejem.z parafii Chojnik

W sobotni wieczór 26. 07. 2014r, ku większej czci Pana Boga, w naszym Sanktuarium sprawowana była msza święta wszechczasów, w skrócie nazywana mszą trydencką. Jej liturgia wywodzi się z czasów apostolskich, zaś od VI w. pozostaje w zasadzie niezmieniona. Na polecenie Soboru Trydenckiego (1545-1563) Papież św. Pius V skodyfikował i ujednolicił istniejący obrządek — stąd nazwy "Msza trydencka", czy "ryt trydencki". W 1570 r. Papież św. Pius V bullą "Quo Primum" zezwolił po wsze czasy każdemu kapłanowi rzymskokatolickiemu na odprawianie Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim (trydenckim), bez narażania się na jakiekolwiek kary kościelne. Bulla ta obowiązuje na zawsze i nigdy nie może być zniesiona, dlatego używamy określenia Msza święta Wszechczasów. Msza święta sprawowana w tym rycie, uzmysławia nam fakt, że jesteśmy świadkami wiekiej tajemnicy, jaką zostaliśmy obdarowani poprzez Ofiarę Crystusa. Uważna obserwacja gestów kapłana i ministrantów - pełnych czci i pokory wobec Boga - uzmysławia wielką wagę przeżywanej chwili. Jednocześnie skłania do do skupienia uwagi i uwielbiania Pana Boga całym sercem, oraz poddania się Jego świętej woli. Również miejsce sprawowania Najświętszej Ofiary - ołtarz u stóp Cudownej Figury Tarnowieckiej Matki Zawierzenia, nadaje niecodzienny klimat, niejako przybliżając nas przed Boski Majestat.

Uroczystości Odpustowe Matki Bożej Szkaplerznej

XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia do Tarnowca

19 października 2019

Sobota, XXVIII Tydzień zwykły