XII Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno wynagradzająca za Grzechy Przeciw Życiu

7.07.2012r - przed godz 10, Pielgrzymi przygotowują się do udziału w Drodze Krzyżowej wiodącej na Kalwarię Miliarda Nienarodzonych.Strażacy zawsze stający na straży ludzkiego życia ponieśli krzyż.Młodzież z nzaszej parafii poprowadziła oprawę muzyczno - wokalną nabożeństwa. Niektórzy spośród uczestników spotkania pielgrzymkowego mieli możliwość przedstawienia swoich spostrzeżeń i refleksji na antenie radia via z Rzeszowa .Mszy świętej wynagradzającej za grzechy przeciw życiu przewodniczył ks. bp. Edward Białogłowski „Jeśli chcemy być obrońcami życia musimy być stanowczy w naszych postawach. Nie możemy popierać tego, co jest przeciwko Bogu, nie możemy popierać praw, które poniżają człowieka i czynią go niewolnikiem. Nie możemy popierać praw, które zabijają człowieka w imię tego, aby drugi człowiek mógł żyć. To niesprawiedliwe, to niegodne, to sprzeciwia się Bogu. My jako obrońcy życia musimy być świadomi tego, że jesteśmy solą tej ziemi” - mówił w homilii ks. dr Przemysław Drąg, duszpasterz rodzin Diecezji Rzeszowskiej Loturgię pięknym śpiewem ubogacił chór Jutrzenka, a po zakończonej Euchrystii, rodzina państwa Radoniów wzrusającym koncertem skłoniła zgromadzonych do refleksji. Po częci modlitewnej spotkania, odbyła sie agapa, w Domu Pielgrzyma rozdano prygotowany posiłek i słodycze oraz napoje. Wspólnie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bozego zakończyła spotkanie pielgrzymkowe.

niedziela,
24 czerwca 2018