Menu

 

TRANSMISJA NA ŻYWO

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

    Szkaplerz Św. Michała

             Archanioła

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

 

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Tarnowcu zawsze ma miejsce w trzecią niedzielę maja.

PRASA KATOLICKA

 

Licznik

Liczba wyświetleń:
4801016

Wyszukiwanie

Statystyki

stat4u

W Intencji Trzeźwości Narodu.

Sierpniowy ciepły piątek, czas wakacji, czas - zdawałoby się - beztroski... Jednak nie dla wszystkich. Każdy, kogo dotknęły skutki choroby alkoholowej - osoby bliskiej, lub osobiste uzależnienie - odczuwa ciężar tego krzyża przez długie lata. Dlatego dzis uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej na Kalwarię Trzeciego Tysiąclecia, w intencji przebłagania i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i wszystkie wynikające z tego przykrego zjawiska. ,Krzyż od Stacji do Stacji był niesiony przez poszczególne stany i grupy duszpasterskie, szczególnie przez strażków. Wspominając słowa Prymasa Tysiąclecia :" Polska będzie trzeźwa, albo nie będzie jej wcale: - prosimy także o zainteresowanie i złożenie podpisów pod i nr pesel - stosowne listy znajdują się w kosciele w przystępnym miejscu. Można zabrać do domu i odnieść po podpisaniu przez bliskie osoby i sąsiadów.

Powrót

12 rocznica śmierci ks Franciszka Bogunia

2 sierpnia, w Roku Wielkiego Jubileuszu A.D, 2000 był ostatnm dniem pielgrzymowania ziemskiego dla ks kanonika Franciszka Bogunia. Odszedł niespodziewanie. Po ośmiu latach wytężonej pracy na tarnowieckiej ziemi. przyszło mu stanąć przed Panem. Jakim pozostał w naszej pamięci? Gorliwy czciciel Najświętszej Maryi Panny w Jej Tarnowieckim znaku, Apostoł Ewangrlii Życia, Apostoł Trzeźwości, wspaniały kaznodzieja i cierpliwy spowiednik. W kontaktach z ludźmi - serdeczny, życzliwy, zawsze uśmiechnięty. Bez cienia skargi na nękajace go cierpienia. Powszechnie szanowany i szanujący każdego. Patriota. W każdą kolejną rocznicę śmierci księdza kustosza Bogunia, jego koledzy kursowi z ks biskupem Edwardem Białogowskim, zaprzyjaźnieni kapłani, krewni oraz parafianie, spotykają się w Sanktuarium Matki Bożej Tarnowieckiej. Wokół Stołu Pańskiego, sprawują Mszę Świętą za dusze jego i zmarłych kapłanów z roku, oraz za poprzednich proboszczów i kustoszów Tarnowca. Tym razem 25 kapłanów dziękowało za 40 lat sprawowania swej posługi. Główny celebrans ks bp Edward Białogłowski w homilii wspominał zaangażowanie śp ks Franciszka Bogunia w kapłańską posługę na wszystkich jej płaszczyznah. Jednocześnie podkreslił nieustanną potrzebę wierności Chrześcijańskim zasadom w naszym życiu. Ksiądz Prałat Michał Józefczyk, w okolicznościowym słowie wyraził słowa dziękczynienia za otrzymany dar powołania , wspomniał tych, którzy juz odeszli i podziękował obecnym współbraciom kapłanom.Jak zawsze przy tej uroczystości, nabożeństwo zakończyły modlitwy za zmarłych kapłanów przy ich grobach.

Powrót

1 sierpnia Nabożeństwo Zawierzenia

Tegoroczny sierpień rozpoczął sie w środę, tak więc w Tarnowcu - Nabożeństwo Zawierzenia zgromadziło wielu wiernych. Pośród przyniesionych intencji szczególną - z racji miesiąca trzeźwości - była modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach i w naszej ojczyźnie.

Powrót

Dzisiaj jest

niedziela,
18 sierpnia 2019

(230. dzień roku)

Zegar

Święta

Niedziela, XX Tydzień zwykły
Rok C, I
Dwudziesta Niedziela zwykła

Fotogaleria

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

Diecezja Rzeszowska

 

 

Numer bieżący
 

GMINA TARNOWIEC