Menu

 

Chrzty w Parafii

 

    TRANSMISJA  z SANKTUARIUM

 

 

dołącz na fb

        Dołącz do nas na fb

Na nie lepiej uważaj! Auta z najgorszymi wynikami w testach na 100 tys. km

 

Sanktuarium w YOU TUBE

Znalezione obrazy dla zapytania ikona you tube

KSM TARNOWIEC

 

 

Jesteśmy też na Facebooku (kliknij ikonki)    

                 

 

        MamaNieJestSama.pl

 Portal internetowy dla mam,

 które znalazły się   

 w trudnej sytuacji życiowej 

 i  osób, które  chcą  im  pomóc

PRASA KATOLICKA

Media Katolickie

Administrator strony

              Kontakt

            

tarnowiec@parafia.info.pl

telefon: 602 424 410

Stowarzyszenie Przyjaciół WSD

 

Sprawozdanie z działalności

STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W RZESZOWIE

działającego przy Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

w Tarnowcu

 

Oddział Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie działający w naszej parafii liczy 30 osób. Opiekunem grupy w chwili obecnej jest ks. Jerzy Szurek. Raz w miesiącu po Mszy Świętej wieczornej spotykamy się w Domu Pielgrzyma, pochylając się nad sprawami Kościoła i Kaplaństwa.

Mając na uwadze potrzebę niesienia duchowej i materialnej pomocy przygotowującym się do kapłaństwa alumnom i troskę o rozwój powołań kapłańskich, obejmujemy codzienną modlitwą seminarzystów i kapłanów, uczestniczymy w Adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze  czwartki miesiąca oraz w modlitwach Tygodni Powołań, także w okresie rekolekcji przed święceniami do diakonatu i prezbiteratu. Włączamy się w organizowane zbiórki płodów rolnych na rzecz seminarium oraz składki pieniężne. Zachęcamy do współudziału osoby nie będące członkami stowarzyszenia.

Z powodu wieku i stanu zdrowia, część osób kontynuuje swoje członkostwo ofiarując swe cierpienie, starość , samotność,  w intencji powołań młodych do stanu duchownego. oraz za kapłanów.

W miarę możliwości członkowie Stowarzyszenia uczestniczą w organizowanych przez seminarium spotkaniach wielkanocnych i pielgrzymkach. Piękną formą kontaktu naszej parafii z klerykami ale też członkami innych grup Stowarzyszenia, jest organizowane na  początku stycznia każdego roku spotkanie opłatkowe. Jego pierwsza część to Uczta Eucharystyczna i dzielenie się opłatkiem przy żłóbku w naszym sanktuarium. Druga część to Agapa w Domu Pielgrzyma, gdzie klerycy prezentują przygotowane przez siebie jasełka, przy słodkim poczęstunku jest okazja do bliższego poznania i rozmów o codzienności. Łączy nas także współne kolędowanie i wzajemna modlitwa.

Zdajemy sobie sprawę, że w dobie przykrej nieprzychylności w odniesieniu do Kościoła i kapłanów, potrzebna jest nasza stanowcza postawa wspierająca prawdę i dobro otrzymywane dzięki kapłańskiej posłudze. W łączności ze Stowarzyszeniem Przyjaciół WSD działa w parafii  Koło Przyjaciół Radia Via, które liczy 20 osób i wielu sympatyków, stałych słuchaczy. Celem Koła jest promowanie tej diecezjalnej rozgłośni w środowisku, włączanie się w modlitwy na antenie radia, zainteresowanie bieżącymi sprawami diecezji na co dzień.

Członkowie obu grup chętnie służą pomocą Księdzu Proboszczowi w obsłudze pielgrzymów przy okazji odpustów i innych uroczystości.

Przez wstawiennictwo Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji, przy Jego Relikwiach w naszej świątyni modlimy się o mądrość, o świętość i o odwagę w  przyszłym życiu kapłańskim naszych alumnów, by jakość jak i czytelność całej wspólnoty Kościoła spoczywała w dobrych mocnych dłoniach.

 

                                                    

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
22 lipca 2024

(204. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Marii Magdaleny

 

 

 

 

 

 

 

Synod w Diecezji Rzeszowskiej

Diecezja Rzeszowska

 

 

 

eKAI

Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

Krucjata  Różańcowa za Ojczyznę

--------------> czytaj

 

Szkaplerz Św. Michała Archanioła

Szkaplerz Św Michała Archanioła

     

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń:
22562097

GMINA TARNOWIEC

Statystyki

stat4u